Sennik Krokodyl

Krokodyle od wieków utożsamiane są z bogami, dlatego też symbolizują samo zrozumienie oraz mądrość. Dodatkowo żyją one zarówno w wodzie jak i na lądzie, co czyni, że mogą reprezentować zarówno aspekty emocjonalny jak i fizyczne życia śniącego. Sen o krokodylach może być również sygnałem dla śniącego, że ma ukryte umiejętności lub wewnętrzną siłę, którą we właściwym momencie powinien wykorzystać.

Krokodyl we śnie oznacza wolność, nieujawnioną siłę i moc; stanowi zwykle ostrzeżenie przed ukrytym niebezpieczeństwem; oznacza także racjonalną stronę naszej świadomości. Sen o krokodylu może również odzwierciedlać niepokój i strach, który odczuwamy w związku z możliwością utraty pracy.

Ze względu na to, że krokodyle powoli podkradają się pod ofiarę, a następnie przeprowadzają śmiertelny atak, gdy nieświadoma niczego ofiara się tego nie spodziewa to często reprezentują one w snach fałszywych ludzi. Te osoby tylko z pozoru są twoimi przyjaciółmi, a tak naprawdę tylko czekają na okazję, aby wyrządzić ci szkody. Dlatego zawsze sen o krokodylach należy traktować jako ostrzeżenie, aby uważać zwłaszcza na nowo poznane osoby.

Szczegółowe znaczenie i interpretacje snu o krokodylu.

Sen o zobaczeniu krokodyla

Widok krokodyla we śnie sugeruje, że ktoś bliski udzieli ci złej rady lub nakłoni cię do podjęcia błędnych decyzji.

Sen o ataku krokodyla

Bycie zaatakowanym przez krokodyla najczęściej jest pozytywną wróżbą. Sen oznacza, że zostaniesz poddany próbie, po której jeżeli wszystko potoczy się dobrze istnieje duża szansa, że odniesiesz sukces.

Ewentualnie w negatywnym znaczeniu sen może wskazywać na problemy ze zdrowie śpiącego, lub że na twojej drodze pojawią się pewne trudności.

Sen o byciu ściganym przez krokodyla

Gdy we śnie goni cię krokodyl to taki sen symbolizuje zazdrość lub skłonności destrukcyjne. Powinieneś potraktować owy sen jako ostrzeżenie i zachęcić śpiącego do zmierzenia się ze swoimi problemami oraz skupić się na własnym rozwoju i doskonaleniu.

Sen o byciu ugryzionym przez krokodyla

Jeżeli zostajesz ugryziony przez krokodyla we śnie to znaczy, że masz przed sobą pewną okazję. Jednak nie wiesz jeszcze czy to prawdy szansa, czy też okaże się nieporozumieniem. Dlatego sen należy traktować jako ostrzeżenie i zastanowić się dwa razy zanim skorzysta się z tej okazji.

Sen o zabiciu krokodyla

Zabicie krokodyla we śnie to symbol szczęścia oraz sukcesu. Jesteś zdolny osiągnąć wszystko o czym pragniesz oraz odnaleźć równowagę w życiu. Śpiący powinien wykorzystać ten okres i poprzez ciężką pracę dążyć do osiągnięcia życiowych celów.

Ponadto sen o zabiciu krokodyla uda ci się uporać z nieprzyjacielem, nawet jeśli poniosłeś z jego strony pewne straty w niedługim czasie zdołasz je naprawić.

Sen o małych, młodych krokodylach

Pojawienie się młodych krokodyli we śnie symbolizuje niewinność, niedojrzałość lub brak doświadczenia. Być może ktoś z twojego otoczenia zachowuje się impulsywnie lub nawet nieuczciwie. Ewentualnie sen może odzwierciedlać twoją troskliwą naturę.

Sen o krokodylu w wodzie

Gdy widzisz krokodyla w wodze to sen wskazuje, że kłębiące się w tobie emocje utrudniają ci podjęcie właściwej decyzji. To znak, że bez względu na wszystko musisz iść naprzód, pomimo swoich lęków i obaw. Postaraj się robić to, co wydaje się słuszne, nie zważając na opinię innych osób. Musisz pozostać wierny własnym przekonaniom.

Sen o stadzie krokodyli

Taki sen należy traktować jako ostrzeżenie lub zachętę do działania. Stoisz na rozdrożu i musisz podjąć decyzję, która może zaważyć o twojej przyszłości. Upewnij się, że rozważyłeś wszystkie ewentualności. Ponadto zastanów się, gdyż być może nadszedł czas byś wrócił do dawnego planu, który dawno temu porzuciłeś.

Sen o krokodylu w klatce

Jeżeli we śnie widzisz krokodyla to sen należy traktować jako ostrzeżenie przed czającym się niebezpieczeństwem. W najbliższym czasie lepiej nie podejmuj pochopnych decyzji.

Sen o jedzeniu mięsa krokodyla

Gdy we śnie jesz mięso z krokodyla to taki sen należy traktować jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem. Z drugiej strony sen może również wskazywać, że uda ci się przezwyciężyć strach lub wyjść bez szwanku z niebezpiecznej sytuacji, to twój prywatny triumf, który pozwoli ci z podniesionym czołem spojrzeć w przyszłość.

Sen o łuskach krokodyla

Łuski krokodyla we śnie wskazują, że choć w gruncie rzeczy w pewnej sprawie wiesz co powinieneś zrobić, to trudno będzie ci to zaakceptować i podjąć słuszną decyzję.

Sen o krokodylu w innych kulturach:

Krokodyle budzą zarówno strach jak i poszanowanie. Są przedstawiane jako podstępne i przebiegłe, ponieważ atakują dopiero, gdy upewnią się że ich ofiara nie ma szans na ucieczkę.

W senniku arabskim krokodyle symbolizują kogoś nie wartego zaufania, kto może sprowadzić na śpiącego nieszczęście.

W senniku hinduskim pojawienie się krokodyla we śnie należy traktować jako zły znak na przyszłość. Prawdopodobnie będziesz mieć problemy finansowe, z których przez dłuższy okres nie będziesz mógł się uporać.

W starożytnym Egipcie bóstwo zwane Sobek miało głowę krokodyla i było bogiem płodności. Odpowiadało również za potęgę faraona, oraz chroniło mieszkańców Egiptu przed niebezpieczeństwami.

Dowiedz się, jakie uczucia mogą pojawić się podczas snu o krokodylu?

Dezorientacja, smutek, zaskoczenie, zmęczenie, przerażenie, niepokój.