Sennik Knebel

  Sen o kneblowaniu sugeruje trudności i brak możliwości wyrażania siebie, zwłaszcza w sferze uczuć. Kneblowanie ponadto oznacza, że jest w Twoim życiu coś, co cię niepokoi i od czego pragniesz się uwolnić. W senniku skupiono się na zawarciu jak największej liczby sytuacji, jakie mogły się przyśnić wraz z ich interpretacją i przepowiednią na najbliższą przyszłość.
Jeśli masz zakneblowane usta oznacza to, że pomimo wielu przeciwności losu, będziesz cieszyć się wciąż
  dużym powodzeniem.
  Sen, w którym kneblujesz kogoś sugeruje, że powinieneś uważać, aby nie atakować werbalnie bliskich osób, ponieważ może to spowodować szereg problemów rodzinnych w najbliższej przyszłości.
  Gdy znajoma osoba knebluje Cię to taki sen może przepowiadać zdradę ze strony przyjaciela. Jeżeli jesteś zakneblowany i udaje ci się uwolnić, wówczas sennik podaje, że wyrażenie opinii na pewien temat stanie się dla Ciebie bardzo ważne.

Kneblowanie a sennik mistyczny:

  W senniku tym wygłoszono mniej lub bardziej poważne teorie dotyczące marzeń sennych. Kneblowanie interpretowane jest jako oznaka, że powinieneś spodziewać się lekkiego zaburzenia duchowego, ponieważ prawdopodobnie zostaniesz przez kogoś zdradzony.
  Kneblowanie we śnie może mieć różnorakie znaczenie, ale najczęściej zwiastuje chwilowe problemy, kłótnie, kłopoty, wskazuje na złośliwe postępowanie bądź głupi upór śniącego. Być może jest to spowodowane poczuciem braku kontroli w życiu lub doświadczenie zbyt dużego stresu, bardzo trudnego do rozładowania.