Kajdanki

Kajdanki najczęściej interpretowane są jako symbol ograniczeń, bezsilności i stagnacji. Być może nie umiesz poradzić sobie z pewną sytuacją Twoim życiu bądź uważasz, że nie posiadasz niezbędnych do tego narzędzi. Niekiedy sen o kajdankach odnosi się również do uczucia uwięzienia w związku. W innym znaczeniu kajdanki mogą mieć również podłoże fizjologiczne, np. jeśli zapłaczemy się w pościel.

Szczegółowe znaczenie snu o kajdankach:

Widok kajdanek we śnie oznacza, że pewne sprawy, które odkładałeś na później, teraz staną się na tyle pilne, że uporanie się z nimi może trwać dłużej niż początkowo zakładałeś.

Jeśli jesteś zakuty w kajdanki we śnie oznacza, że w przeszłości uda Ci się uniknąć odpowiedzialności za pewne przewinienia przez co zaczniesz żyć w przeświadczeniu, że ktoś mógłby odkryć Twoją tajemnicę i narobić Ci problemów. Ponadto sen o przebywaniu w kajdankach stanowi ostrzeżenie, aby starać się unikać brawurowych i nierozsądnych zachowań.

Gdy ktoś inny jest w kajdankach oznacza to, że zawsze powinieneś liczyć przede wszystkim na siebie. Oczywiście warto skorzystać z cudzego doświadczenia i rady, jednak ostateczna decyzja powinna należeć do Ciebie.

Zakładanie komuś kajdanek we śnie oznacza, że masz tendencję do zbyt szybkiego oceniania ludzi. Być może jest to spowodowane tym, że kierujesz się swojego typu stereotypami. Często też z tego powodu zdarza Ci się popełniać błędy, co powoduje, że musz się nie lada nagimnastykować, aby wyjaśnić i naprostować całą sytuację.

Jeżeli śnisz o policjancie zakuwającym Cię w kajdanki to może to oznaczać, że ktoś z Twojego otoczenia Cię wykorzystuje lub masz poczucie, że całkowicie utraciłeś kontrolę nad pewną sferą swojego życia. Być może masz wrażenie, że nie podejmujesz już samodzielnych decyzji lub brakuje Ci w życiu niezależności.

Gdy jesteś przykutym kajdankami do łóżka lub kaloryfera, to jest to oznaką, że jesteś wiele w stanie poświęcić dla swoich bliskich. Nie żałujesz w związku z tym żadnej swojej decyzji, gdyż Twoi bliscy są dla Ciebie najważniejsi.

Sen, w którym uwalniasz się z kajdanek oznacza, że masz bardzo silną psychikę oraz siłę woli. Jest to znak, że nie ulegasz innym oraz nie posiadasz żadnych szkodliwych nałogów. Może również wskazywać, że w kryzysowej sytuacji zawsze starasz się trzeźwo myśleć, zamiast ulegać zbędnym emocjom.