Jarzmo

  Jarzmo we śnie jest symbolem ciężkiej pracy, trudów codziennego życia a niekiedy także przymusu i uciemiężenia. Postępujesz wbrew sobie, wolisz spełniać oczekiwania innych niż być szczęśliwym. Jarzmo może również zwiastować otrzymanie nagrody za mozolną pracę a także realizację życiowych celów. Dla kobiety jarzmo pojawiające się we śnie zapowiada odnalezienie szczęścia w małżeństwie.
  Widok jarzma we śnie zwiastuje, że Twoja praca zawodowa zostanie przez kogoś uczciwie oceniona i nagrodzona a trud, który włożyłeś wykonując wszystkie wyznaczone projekty i zadania wreszcie będzie Ci się opłacał.
  Kiedy śnisz, że zaprzęgasz woły w jarzmo oznacza, iż cieszysz się poważaniem wśród współpracowników. Wreszcie będziesz mógł cieszyć się owocami swojej pracy, na które tak ciężko harowałeś.
  Jeśli we śnie nie potrafisz założyć jarzma wołom to znak, że Twój przyjaciel sprawi ci przykrość. Powinieneś przygotować się na ciężką pracę, aby osiągnąć wszystko to, czego pragniesz.
  Gdy we śnie masz jarzmo na swojej szyi to znak, że Twoje życie nie będzie usłane różami, wszystko co osiągniesz będzie wynikiem pracy rąk własnych.
  Sen o wołach ciągnących jarzmo wskazuje, że masz przed Tobą długa droga zanim zaczniesz cieszyć się swoim szczęściem. Będziesz mieć do pokonania wiele przeszkód zanim uda Ci się osiągnąć swoje cele. Ważne byś się nie zniechęcał, niezależnie od tego jak długa będzie Twoja droga, pamiętaj również, że ciężka praca kiedyś się skończy.
  Jeśli śnisz, że masz jarzmo w ręku, wówczas otrzymasz wiele cennych wskazówek od rodziny i przyjaciół, którym udało się osiągnąć szczyt, postaraj się wcielić cenne rady w życie a być może uda Ci się znaleźć tam, gdzie obecnie oni są. Sen niekiedy jest oznaką, że Twoje życie jest pełne trudu, który w ogóle się nie opłaca, zawsze ciężko pracujesz, ale nic z tego nie wynika.