Sennik Jabłko

  Jabłko we śnie reprezentuje długie życie i szczęście, stanowi zapowiedź szczęścia w miłości oraz dobrego biznesu. Symbolizuje harmonię, przyjemności i płodność; reprezentuje także sferę seksualną i pożądanie. Sen bardzo często jest także wyrazem braku dojrzałości śniącego. Jest to znak, że musisz dorosnąć ponieważ od pewnego czasu zachowujesz się bardzo niedojrzale. W innym znaczeniu sen o jabłku może także reprezentować upadek ludzkości. Jabłka rosnące na drzewie to symbol wiedzy, mądrości i dobrobytu.

Jakie jest duchowe znaczenie jabłka?

  Jabłko jest niejednoznacznym symbolem, który wskazuje na wyrzuty sumienia i wątpliwości śniącego. Reprezentuje materialistyczną stronę człowieka oraz brak możliwości oparcia się życiowym pokusom, jest także znakiem lekkomyślnych decyzji oraz starożytnym symbolem płodności. Motyw jabłka przewija się w wielu religiach i mitach, jest także ważnym symbolem biblijnym postrzeganym jako zakazany owoc. Gdy kobieta w ciąży śni o jabłkach jest to zapowiedź narodzin chłopca.

Co oznacza robaczywe jabłko we śnie?

  Robaczywe jabłko we śnie może oznaczać zdecydowanie się na wykonanie nowego kroku w życiu. Ponieważ robak jest zasadniczo „pasożytem”, może to oznaczać, że ktoś cię wykorzystuje.

Co oznacza zielone jabłko we śnie?

  Sen o zielonym jabłku oznacza pełnię i dobrobyt, wieszczy rozkwit miłości, jest również wyrazem niedojrzałej postawy, ślepego zaufania do wszystkich wokół oraz niewinnej naiwności. Twoje własne doświadczenie życiowe jest niezastąpione, wierzysz w siebie i masz całkowitą rację. Nie rezygnuj tak łatwo ze swoich zamierzeń, bowiem nie są one tak nierealistyczne do osiągnięcia jak myślisz. Zielone jabłko to znak, że jesteś wizjonerem z jasnymi celami i wysokimi aspiracjami. Być może masz wrażenie, że nie jesteś gotowy, aby osiągnąć wszystko to, czego pragniesz. Z czasem jednak przystosujesz się do nowego stanu rzeczy i czeka Cię szczęśliwy finał. Kiedy widzisz jak inni jedzą zielone jabłko to znak, że czeka Cię wspaniałe życie.

Co oznacza czerwone jabłko we śnie?

  Czerwone jabłko reprezentuje pasję, jest symbolem szczęścia, które prowadzi do udanego życia i dobrobytu, wskazuje na rozpoczęcie udanego okresu w życiu, który początkowo nie będzie zbyt istotny, ale później może się to zmienić. Już wkrótce zrealizujesz niektóre ze swoich upragnionych planów i wszystko w końcu się ułoży. Jeśli czerwone jabłko jest zgniecione, wówczas sen wskazuje na nową karierę i życiowe postęp, symbolizuje także radość we wszystkich dziedzinach życia.
  Dojrzałe i czerwone jabłko pojawiające się we śnie oznacza, że po długim niedostatku czeka cię nagroda.

Co oznacza jedzenie jabłka we śnie?

  Jedzenie jabłka we śnie symbolizuje wiedzę, rozwój duchowy i inteligencję, jest także znakiem pozytywnej energii. Sen może stanowić zapowiedź zaangażowania się w romantyczny związek, który z czasem stanie się Twoją słabością. Jeśli zjedzone przez ciebie jabłko było słodkie, wkrótce w twoim życiu pojawi się ktoś nowy.

Co to znaczy gotować z jabłkami we śnie?

  Gotowanie jabłko oznacza, że wykorzystasz swoje stare doświadczenie i wiedzę, aby stworzyć coś nowego i pięknego. Odniesiesz sukces w tym, co robisz. Bez względu na to, co mówią inni ludzie, powinieneś zawsze podążać za głosem swojego serca. Nareszcie poczujesz spokój. Po ostatnich wydarzeniach przyda Ci się bowiem odrobina wytchnienia.

Co oznacza sen o jabłku leżącym na ziemi?

  Jeśli śnisz, że jabłko leży na ziemi oznacza to, że powinieneś uważać, komu ufasz, bowiem w najbliższym czasie pewna osoba będzie próbowała manipulować Tobą, aby osiągnąć swoje cele. Fałszywi przyjaciele czekają aż popełnisz jakiś błąd i stanie ci się krzywda.

Gdy we śnie widzisz dojrzałe jabłko

  Dojrzałe jabłko oznacza, że na horyzoncie pojawią się nowe możliwości, w końcu zostaniesz nagrodzony za swój ciężki wysiłek i poświęcenie. Szczęście będzie po Twojej stronie. W pracy dopracowanie wielu szczegółów sprawi, że zaczniesz wreszcie cieszyć się się licznymi osiągnięciami.

Na co wskazuje marzenie o cieście jabłkami?

  Jabłka w cieście lub w szarlotce są symbolem miłości, romansu, pokusy a także mądrości i wiedzy. Jeśli śnisz o jedzeniu szarlotki, oznacza to, że będziesz musiał ciężko pracować, aby zdobyć to, czego pragniesz od życia. Sprawy nie pójdą Ci tak łatwo jak myślisz, ale kiedy już się z nimi uporasz, Twoja praca zaprocentuje.
  Zgniłe lub zjedzone jabłka to znak, że przez zaniedbanie i brak ostrożności w życiu stracisz swoją wiarygodność i pozycję.
  Jabłko w koszyku stanowi zapowiedź radosnych chwil.
  Zrywanie jabłek z drzew jest symbolem szczęścia domowego ogniska.
  Kwitnącą lub owocującą jabłoń oznacza, że zbudujesz więź, która przyniesie ci same korzyści.

Zobacz także:

 • Butelka
 • Wapno
 • Teleskop