Hełm

Sen o hełmie stanowi psychologiczną ochronę samego siebie, opinii oraz postaw, które być może próbujesz zmienić. W innym znaczeniu sen o hełmie wróży, że przeciwstawisz się negatywnym wpływom innych osób. Przestrzeganie określonych zasad oraz zwycięska walka z problemami i trudnościami życia pomogą Ci uczynić widoczne postępy.

Szczegółowa symbolika snu o Hełmie

Hełm we śnie symbolizuje pewność siebie, bezpieczeństwo oraz wolę walki.

Gdy we śnie zakładasz hełm, to Twój sen wskazuje na to, że w pewnej sytuacji zachowasz się ostrożnie. Nie lubisz podejmować nadmiernego ryzyka oraz nie zdarza Ci się działać impulsywnie. Wolisz wszystko powoli analizować, zwłaszcza, jeżeli masz do rozwiązania jakiś problem. Być może czasami Twoje działania mogą wydawać się zbyt opieszałe, lecz wolisz się dwa razy upewnić, niż potem żałować.

Zdejmowanie hełmu we śnie sugeruje, że czeka Cię z kimś szczera rozmowa. Możliwe, że w końcu postanowisz zażegnać konflikt, który Twoim zdaniem trwa zbyt długo. Możliwe również, że kogoś zraniłeś i nawet, jeśli masz rację, wolisz się poświęcić i przeprosić.

Otrzymanie hełmu w prezencie sugeruje, że ktoś stanie w Twojej obronie. Być może zostaniesz niesłusznie oskarżony o działanie, którego nie popełnisz.

Gdy we śnie idziesz na wojnę w hełmie, to oznacza to, że rozpoczniesz nowe przedsięwzięcie, które okaże się niezwykle dochodowe.

Kupowanie hełmu sugeruje, że pragniesz kogoś ochronić. Prawdopodobnie zauważysz, że bliska Ci osoba popełni jakieś głupstwo i będziesz chciał ją przed nim ostrzec.

Sprzedawanie hełmu oznacza, że spróbujesz wreszcie się uwolnić z toksycznej relacji lub związku. Możliwe, że zawarłeś układ z osobą, która ma na Ciebie zły wpływ i widzisz, że dalsza znajomość nie doprowadzi Cię w dobrą stronę. W innym znaczeniu sen oznacza, że czujesz się wykorzystywany w pracy. Możliwe, że zrzucane są na Ciebie najgorsze zadania, których nikt nie chce wykonywać. Zastanów się, czy warto spędzać połowę swego życia w takim miejscu.

Widok żołnierza noszącego hełm zwiastuje w przyszłości poprawę kondycji finansowej. Prawdopodobnie otrzymasz w pracy dobre wieści i w związku z tym odczujesz prawdziwą ulgę.