Granit

  Granit pojawiający się w snach to piękny kamień, który jest symbolem dystansu, zimna oraz postawy pełnej obojętności. Jest także symbolem stałości, nieśmiertelności i wieczności. Bardzo często reprezentuje utracone uczucia i pogrzebane szanse i nadziej. Granit jako kamień może być także w snach oznaką braku postępów w ważnej sprawie bądź symbolem nieefektywnych zmagań.

Podstawowe znaczenie snu o GRANICIE:

  Pęknięty granit zwiastuje w marzeniach sennych ciężką kontuzję bądź chwilową niedyspozycję fizyczną śniącego. Stanowi przestrogę przed zbyt dużym przeforsowaniem się w wyniku ciężkiej i niepotrzebnej pracy.
  Granit na pomniku to w snach znak, że ludzie z najbliższego otoczenia będą bezpodstawnie obgadywać Cię za Twoimi plecami. Jeśli tego w porę nie przerwiesz, nagonka na Twoją osobę szybko się nie skończy.
  Parapety granitowe są według tłumaczenia z sennika symbolem człowieka o lodowatym sercu, który nieustannie realizuje swoje utopijne wizje i nie chce się zatrzymać przed niczym. Jeśli masz z nim do czynienia powinieneś się przyzwyczaić do myśli, że w uczciwej walce nigdy z nim nie wygrasz.
  Jasny granit wróży drobne zmartwienia i przykrości, które z pewnością zakłócą Twoje spokojne życie. Sen może oznaczać również, że będziesz musiał robić coś wbrew własnej woli.
  Ciemny granit w marzeniach sennych stanowi przestrogę, aby nie ufać ludziom, z którymi nie miałeś nigdy wcześniej do czynienia. Sennik podpowiada, że jeśli zauważysz, że ktoś próbuje wplątać Cię w niepotrzebną intrygę, która Ci nie odpowiada, natychmiast to przerwij.
  Jeśli czyścisz bądź polerujesz granit, Twoje dotychczasowe marzenia i plany o szczęśliwszej przyszłości rozpłyną się jak bańka mydlana. Pamiętaj jednak, że głową muru nie przebijesz a szansa na odmianę losu może nie przytrafić Ci się znów szybko.
  Jeśli wycinasz coś z granitu, taki sen zapowiada trudne przedsięwzięcia bądź tajemnice ciążące na Twojej duszy, którym będziesz musiał się odważnie przeciwstawić.
  Kupowanie granitu to zgodnie z doniesieniami z sennika oznaka, że należy uważać, aby nie zniszczyć czegoś, co budowałeś od podstaw z tak wielkim trudem.
  Jeśli trzymasz w ręku granit jest to zły omen, który jest zwiastunem trudnych czasów, kłótni bądź rozczarowania miłością, może także świadczyć o tym, że planujesz coś złego.

Zobacz także:

 • Symfonia
 • Pisarz
 • Teść