Gnom

  Według znanych senników gnom jest w snach postrzegany jako postać niestrudzona i pragmatyczna w swoich obowiązkach. Jest stworzeniem, które prawie nie narzeka i zwykle lekceważy swoje porażki jakby nigdy się nie wydarzyły. Jego wytrwałość jest atutem, który daje Mu siłę do działania. Gnom jest w snach symbolem czystości i roztropności.

Szczegółowe znaczenie snu o gnomie:

  Widok gnoma zwiastuje we śnie pojawienie się duchowego przewodnika, który wiedzie śniącego przez życie z godnością i szacunkiem dla Jego dotychczasowych przeżyć i doświadczeń.
  Kłótnia z gnomem jest zgodnie z tłumaczeniem z sennika zapowiedzią, że ktoś doprowadzi Cię do skrajnych emocji, przez które niepotrzebnie wpadniesz w furię.
  Atak na gnoma według informacji zawartych w senniku może sprowadzić na śniącego lawinę plag i nieszczęść a także niespodziewane i powolne cierpienia.
  Jeśli śnisz, że gnom Cię atakuje, wówczas oznacza to, że zaskoczysz innych swym podejściem do życia oraz walką o swój byt. Zmienisz nieco zasady dotychczasowej gry, przez co sprawisz, że Twoje otoczenie będzie musiało dostosować się do nowych warunków.
  Martwy gnom stanowi w snach negatywną przepowiednię, zwykle wieszczy życiowe zmiany, które mogą okazać się bardzo problematyczne a niekiedy wręcz fatalne w skutkach. Wszystko w co dotąd wierzyłeś wywróci się do góry nogami a Twoje życie zmieni zupełnie inny bieg. Przystosowanie się do nowych warunków życia może zająć Ci wiele czasu, lecz potem będzie tylko lepiej.

Gnom a sennik mistyczny:

  W senniku mistycznym gnom to postać, która chroni wszystkie dary i skarby ziemi, chowa się wśród roślin i zarośli aby strzec i dbać o przyrodę. Jest niedocenianym bohaterem, który niestrudzenie pracuje, by stale dbać o własny byt. Kojarzony jest z magią, która pozwala człowiekowi na realizację swoich planów oraz na dokonywanie niebywałych odkryć. Jeśli śnisz o gnomie oznacza to, że starasz się żyć w zgodzie z rytmem natury oraz cenisz wszystko to, co do tej pory otrzymałeś od życia.