Sennik Dziób

  We współczesnych sennikach dzięcioł interpretowany jest jako znak celowego i wolnego życia, jest oznaką niespełnionych potrzeb, świadczy o tym, że w każdej sytuacji należy nawiązywać z ludźmi dialog. W starszych przekładach senników prawdziwy kontekst znaczenia snu skupia się na potrzebie realizacji swoich życiowych celów. Sen, w którym widzisz dziób oznacza, że już niebawem w Twoim życiu pojawi się okazja do zdobycia duchowej mądrości i rozwoju. Dziób we śnie to także symbol kłopotliwych sytuacji oraz przestroga, by nie ingerować w cudze sprawy. Może być również symbolem zmęczenia i chęci odejścia od wielu kłopotów i problemów.
  Jeśli widzisz dziób ptaka, wówczas sen wieszczy odejście od codziennych problemów. Sen świadczy również o potrzebie rozmowy z innymi ludźmi.
  Jeśli go dotykasz to znak, że nie powinieneś słuchać się innych ludzi kiedy masz do podjęcia szereg ważnych decyzji. Istotne jest także, abyś nie trzymał się kurczowo i nie brał do serca opinii pewnej skłonnej do spekulacji osoby.
  Kiedy śnisz, że wyrósł Ci dziób, musisz liczyć się z niebezpieczeństwem zepsucia swojej dobrej opinii. Niestety powodem tego może okazać się ujawnienie zbyt wielu własnych sekretów oraz obdarzenie zaufaniem niewłaściwej osoby. Lepiej zatem zachowaj swoje prywatne sprawy dla siebie, bo kiedy kurz opadnie pozostanie Ci jedynie wstyd i zniechęcenie.
  Dziób w senniku mistycznym duchowo reprezentuje uzdrowienie za sprawą nawiązania nowych przydatnych kontaktów. Wieszczy także odbycie szeregu spokojnych i przyjemnych przygód.
  W senniku arabskim dziób jest także zapowiedzią zbliżających się konfliktów i kłótni głównie w damskim towarzystwie.

Zobacz także:

 • Flota
 • Latać
 • Fala