Dziennik

Pojawienie się dziennika we śnie najczęściej reprezentuje niedokończoną sprawę, do której musimy powrócić i jeszcze ją przepracować. Gdy tak postąpimy, to na pewno uda nam się wypracować korzystne rozwiązanie.

Szczegółowa symbolika snu o Dzienniku

Widok dziennika we śnie może zwiastować zawarcie nowych znajomości lub przyjaźni. Ponadto sen może oznaczać, że dzięki pomocy krewnego uda Ci się rozwiązać istotny dla Ciebie problem.

Pisanie dziennika to oczyszczające przeżycie i często wiąże się z byciem bardziej otwartym na nowe znajomości i doznania. Sen stanowi również bodziec to podzielenia się swoimi prawdziwymi uczuciami. W innym znaczeniu pisanie dziennika we śnie sugeruje, że powinieneś wykazać się większą odwagą i pewnością siebie, tylko w ten sposób będziesz w stanie zrealizować swoje cele.

Czytanie własnego dziennika może odzwierciedlać poczucie winy, żalu lub urazy. To znak, że powinieneś odpuścić i przestać rozpamiętywać porażki z przeszłości. Odpuść i wejdź z czystą kartą w okres wzrostu i stabilności w swoim życiu.

Czytanie czyjegoś dziennika we śnie wskazuje, że mieszasz się w nie swoje sprawy. Sen często również odzwierciedla twoje poczucie niesprawiedliwości i frustrację. Być może uważasz, że nie zostałeś należycie potraktowany.

Gdy we śnie boisz się, że twój dziennik dostanie się w niepowołane ręce, to może to odzwierciedlać twój strach przed zaufaniem obcej osobie. W innym znaczeniu sen sugeruje, że boisz się czyjegoś gniewu.