Dziecko

  Dziecko we śnie jest symbolem niewinności, czystości, prostoty i beztroskiej postawy. Sen jest oznaką złożonych relacji pomiędzy człowiekiem a otaczającym go światem. Interpretacja marzeń sennych, w których pojawiają się dzieci jest bardzo rozległa i zróżnicowana, nie można więc przypisać jej jednego wspólnego znaczenia. Dziecko zgodnie z tym, co mówi sennik jest uosobieniem nowych możliwości i życiowych szans. Często wyraża konflikt pomiędzy tym, co dziecięce – czyli fantazyjne, a tym co dorosłe – czyli rzeczywiste. Próbujesz uciec od codziennej odpowiedzialności. Szukasz w życiu kogoś, kto będzie Cię osłaniał, chronił i troszczył się o Ciebie przez całe życie. Dziecko we śnie może również reprezentować pewną osobę z rzeczywistego życia np. współpracownika, partnera lub rodzeństwo.

Znaczenie snu: DZIECKO

  Dziecko podczas narodzin dla śniącego mężczyzny zwiastuje rozstanie z kobietą; dla kobiety zaś wieszczy pragnienie rodzicielstwa; dla biednych poprawę obecnej sytuacji; dla bogatych przepowiada złą wróżbę; dla emigrantów nadzieję na powrót do kraju.
  Jeśli jesteś dzieckiem to według sennika czujesz na swoich barkach brzemię dorosłości, na którą nie jesteś jeszcze gotowy. Próbujesz uciec od codziennych obowiązków, które trudno Ci realizować tak jak do tej pory.
  Porzucone dziecko to znak, że znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia jedynie z własnej winy, na szczęście z pomocą na ratunek w porę pospieszy Ci tylko ktoś bliski.
  Bawiące się dziecko we śnie wróży pomyślność w życiu oraz podjęcie udanych przedsięwzięć w najbliższej przyszłości.
  Gdy widzisz własne dziecko bawiące się z innymi dziećmi możesz spodziewać się, że zrealizujesz szczęśliwie wszystkie swoje plany i wreszcie będziesz mógł poświęcić więcej czasu na sprawy rodzinne.
  Jeśli jesteś odseparowany od dziecka, wówczas sennik podaje, że brak powodzenia w osobistych wysiłkach lub porażka w życiu prywatnym odbije się na Twoich relacjach z dziećmi.
  Sen, w którym widzisz własne dziecko to dobry zwiastun, który zapowiada radość i szczęście. To znak, że zmierzysz się w życiu z nowymi obowiązkami, które w konsekwencji przyniosą Ci wiele satysfakcji.
  Rodzące się dziecko zapowiada nowy etap w życiu, wróży nowe szanse i możliwości.
  Dziecko w łonie matki to znak, że poszukujesz w życiu bezpiecznej przystani z dala od życiowych trosk i utrapień, być może jesteś zmęczony swoją codziennością i powinieneś pomyśleć wreszcie o błogim wypoczynku.
  Niemowlę we śnie stanowi dobry znak, zwłaszcza dla matki planującej poczęcie dziecka.
  Jeśli tracisz dziecko, sen zwykle oznacza utratę nadziei; działania, które podejmujesz nie dojdą do skutku a osoba, na którą liczyłeś odwróci się od Ciebie. Po przebudzeniu taki sen może sprawiać wrażenie snu proroczego, lecz spokojnie nie martw się, gdyż nie ma to żadnego powiązania z rzeczywistością.
  Małe i chude dziecko wróży kłopoty i troski w najbliższej przyszłości.
  Duże i tłuste dziecko zwiastuje według sennika zwiększenie dochodów oraz dostatnie życie.
  Zdrowe dziecko wieszczy w snach, że podejmiesz nowe wyzwania, dzięki którym będziesz tryumfował w swoim życiu.
  Chore dziecko to znak, że stale wykonujesz obowiązki, których nie lubisz robić, zacznij cieszyć się wreszcie życiem i zajmij się tym, co kochasz i nie zastanawiaj się przy tym nad konsekwencjami swoich działań.
  Złe, kapryśne dziecko pojawiające się w marzeniach sennych oznacza, że nadal wykazujesz dziecinne poglądy i zwyczaje. Alternatywnie sen jest odzwierciedleniem tego, że obecne problemy stale wymykają się spod Twojej kontroli.
  Śpiące dziecko w senniku oznacza, że dzięki obecności i wsparciu drugiego człowieka będziesz czerpać radość i zadowolenie z życia.
  Płaczące, chore, krzyczące lub upadające dziecko wróży zastój w interesach oraz nieudane przedsięwzięcia w biznesie.
  Chrzest dziecka w snach podkreśla jak bardzo łączy Cię silny związek z wiarą i religią. Będzie miał on niebawem istotny wpływ na twoje wewnętrzne życie duchowe.
  Tonące dziecko jest oznaką, że przeżyjesz ponowne rozczarowanie z powodu złudnych obietnic bliskiej osoby.
  Kiedy widzisz nieślubne dziecko to znak, że radość i zadowolenie z życia ponownie zagoszczą w Twoim sercu.
  Gdy jesteś nieślubnym dzieckiem oznacza to, że musisz wziąć się w garść i zakończyć pewne nierozwiązane sprawy, które wciąż zakłócają sens Twojego istnienia.
  Dziecko mówiące od razu po porodzie zwiastuje w senniku, że pewna nieprzewidziana sytuacja znów utrudni Ci życie. Będziesz musiał na nowo zmienić swoje plany, aby ze wszystkim zdążyć na czas.
  Wychowywanie nieswojego dziecka to w marzeniach sennych zapowiedź licznych zmian. Wkroczysz na nowy szlak swojego życia, który okaże się z czasem odkrywczy i bardzo interesujący.
  Dziecko w łonie matki wróży poprawę losu na wielu płaszczyznach życia.
  Dziecko wspinające się po drabinie zgodnie z interpretacją z sennika oznacza, że drobnymi krokami osiągniesz sukces i z czasem dotrzesz na sam szczyt.
  Upadające dziecko to znak, że stracisz swą niewinność i zaczniesz odczuwać ciężar dorosłości.
  Dziecko zamknięte w jakimś pomieszczeniu na klucz oznacza, że nadmiernie skupiasz się na szczegółach pewnej sprawy a pomijasz istotne fakty, musisz zmienić swoje priorytety i skupić się na tym, co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze.
  Szczęśliwe dziecko zapowiada w sanach radosne i swobodne życie bez przeszkód i trosk.
  Sennik mówi, że smutne lub nieszczęśliwe dziecko to znak, że będziesz niesprawiedliwie osądzony przez najbliższych.
  Gdy zachowujesz się jak dziecko, wówczas sen oznacza, że po długim czasie spróbujesz spełnić własne stłumione pragnienia i dawne nadzieje.
  Spotkanie z dzieckiem wieszczy, że poznasz w życiu osobę, o którą warto będzie zawalczyć.
  Szukanie dziecka oznacza, że powrócisz myślami do czasów dzieciństwa i zaczniesz tęsknić za swoją przeszłością.
  Uratowanie dziecka wróży, że podejmiesz próbę ocalenia siebie przed zniszczeniem, autodestrukcją.
  Odnalezienie zaginionego dziecka to znak, że w najbliższej przyszłości będziesz wspierać dobrą sprawę, dzięki czemu zacznie towarzyszyć Ci uczucie wielkiego zadowolenia.
  Umierające dziecko wieszczy w snach, że poniesiesz dotkliwą stratę bądź doznasz nieprzyjemnych zmian w pewnym aspekcie Twojego życia.

Sennik – bycie dzieckiem (w przypadku dorosłych)

  Powstrzymujesz się od osiągnięcia ważnego celu. Mało pracujesz nad sobą i wciąż żyjesz w świecie fantazji zamiast stać się mentalnie dorosłym człowiekiem. Nie możesz zdecydować się na podjęcie poważnej zmiany w swoim życiu. Jeśli pragniesz przekroczyć granicę pomiędzy byciem dzieckiem a staniem się dorosłym musisz zmienić swoje zachowanie, które wciąż hamuje Twój rozwój.

Sennik – narodziny dziecka

  Sen jest oznaką tęsknoty za okresem dzieciństwa bądź za utraconym związkiem partnerskim. Jeśli we śnie nagle stajesz się rodzicem przygotuj się wówczas na poważną zmianę w życiu. Być może wydaje Ci się, że pewne wydarzenia w Twoim życiu dzieją się zbyt szybko i marzysz o tym, by na chwilę zwolnić tempo. Bieg, który narzuciłeś sobie w życiu (w pracy, szkole, nowym związku) jest zbyt intensywny, dlatego Twoja podświadomość próbuje Ci podpowiedzieć, aby choć na chwilę zrobić sobie przerwę. Sen o narodzinach dziecka może pojawiać się również w snach kobiet, które z niecierpliwością oczekują przyjścia na świat własnego potomstwa.

Sennik – zaginione dziecko

  Sen o zaginionym dziecku wskazuje na własne ukryte lęki i niepokoje. Wiele trudnych doświadczeń przyczyniło się do tego, że czujesz się w życiu zagubiony. Jeśli nie nabierzesz odpowiedniego dystansu do pewnych spraw twoja przyszłość na pewno nie będzie usłana różami. Jeśli we śnie to ty sam jesteś zaginionym dzieckiem wówczas oznacza to, że tęsknisz za czasami własnej młodości. Być może czujesz się osamotniony i brakuje ci spotkań towarzyskich. Postaraj się na chwilę zapomnieć o swoich obowiązkach, zwolnij nieco tempo i zacznij wreszcie cieszyć się życiem. Jeśli w swoim rzeczywistym świecie zmieniłeś się tylko po to, aby dopasować się do innych ludzi z twojego otoczenia wówczas w głębi duszy możesz czuć się bardzo nieszczęśliwym człowiekiem, który nie może robić tego, na co ma ochotę.

Sennik – zmarłe dziecko

  Sen o zmarłym dziecku wskazuje na ogólny strach wynikający z faktu bycia rodzicem oraz przejścia w nową fazę życia. Jesteś wypalony opieką nad dziećmi lub masz poczucie, że spędzasz z nimi zbyt mało czasu. Sen może odzwierciedlać Twój strach przed utratą czegoś ważnego w życiu. Jest także wyrazem straty, którą trzeba ponieść, aby uzyskać od życia coś lepszego. Zamiast obwiniać się za błędy z przeszłości lepiej spójrz na życie z pozytywnej perspektywy a staniesz się silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Znaczenie snu

  Sen o adopcji dziecka jest symbolem lojalności, przyjaźni i bezwarunkowej miłości. Reprezentuje nowe początki, zmianę sposobu myślenia oraz zmniejszenie podatności na zagrożenia z zewnątrz. Potrzebujesz kogoś, kto stopi lód wokół twojego serca i sprawi, że przestaniesz być samotnym wilkiem. Jesteś gotów, by wziąć na siebie dużą odpowiedzialność w życiu.
  Jeśli jesteś mężczyzną i śnisz o adopcji dziecka sen oznacza, że odczuwasz strach przed emocjonalnym zbliżeniem. jeśli zaś jesteś kobietą, twoja osobista sytuacja wkrótce ulegnie zmianie. Adoptowanie noworodka oznacza, że w najbliższej przyszłości spotkasz kogoś, kogo nigdy byś się w życiu nie spodziewał. Jeśli we śnie adoptujesz chłopca, wówczas sen wyraża pragnienie nabycia nowych umiejętności oraz pokonania trudności, które staną na Twojej drodze do celu. Adoptowanie dziewczynki we śnie stanowi zaś odzwierciedlenie wewnętrznych pragnień o posiadaniu dziecka. Jeśli to Ty jesteś adoptowanym dzieckiem, sen oznacza pragnienie zmiany i chęć stania się lepszym człowiekiem. Adopcja bliźniąt wróży, że nauczysz się w życiu jak być urodzonym zwycięzcą i liderem. Dowiesz się również jak najłatwiej zaakceptować w życiu porażkę. Trudności i niepowodzenia będą dla ciebie bowiem jak cegiełki, które posłużą Ci do osiągnięcia jeszcze większego zwycięstwa w życiu.