Drzwi

  Drzwi pojawiające się w snach otwierają nowe możliwości i wyzwania przed osobą, która o nich śni. Wieszczą potrzebę zaakceptowania problematycznych sytuacji, które pojawią się w przyszłości. Drzwi w snach reprezentują nadzieję, wielkie możliwości oraz nowy początek. Zgodnie z interpretacją pochodzącą z sennika, drzwi są także symbolem ochrony i schronienia, gościnności, tajemnicy i przemian. Są również symbolem przejścia do kolejnego etapu w życiu oraz poszukiwania nowych możliwości.

Znaczenie snu DRZWI:

  Wchodzenie przez drzwi w marzeniach sennych stanowi zapowiedź nowych możliwości, wkroczenia w nowy etap życia bądź przejścia do innego poziomu świadomości.
  Otwarte drzwi oznaczają nowy początek oraz są oznaką nowego podejścia do życia, świadczą także o tym, że Twoje życzenia mogą wkrótce się spełnić. Może to również oznaczać, że otworzysz się na świat, masz nowe pomysły i koncepcje.
  Drzwi otwierające się do wewnątrz stanowią w snach wróżbę niespełnionych nadziei i pragnień, mogą również oznaczać, że bezpowrotnie wkroczysz na ścieżkę, z której nie będzie już powrotu do dawnego życia.
  Jeśli śnisz, że widzisz drzwi otwierające się na zewnątrz jest to znak, że staniesz się bardziej otwarty i dostępny dla innych ludzi, w dłuższej perspektywie przekonasz się, że dzięki temu dobrze na tym wyjdziesz.
  Otwarcie niewłaściwych drzwi według sennika jest oznaką, że całkiem przypadkowo zainicjujesz kontakt z osobami, których nie lubisz. Po pewnym czasie przekonasz się jednak, że odniesiesz z tej sytuacji także szereg zysków.
  Zamknięte drzwi w snach są oznaką, że zamkniesz pewien rozdział swojego życia na dobre. W negatywnym znaczeniu mogą zwiastować, że pewna osoba pozbawi Cię nowych możliwości, zablokuje Twój postęp bądź rozwój osobisty. Sen o zamkniętych drzwiach jest także oznaką zakończenia ważnego przedsięwzięcia bądź projektu zawodowego.
  Zamykające się są w snach oznaką, że zaprzepaścisz dużą szansę od życia.
  Drzwi zamknięte od zewnątrz to według sennika zwiastun, że pewna osoba będzie miała na Ciebie zły wpływ, co naruszy Twoje poczucie bezpieczeństwa oraz życiowej stabilizacji.
  Drzwi zamknięte od wewnątrz w snach wieszczy, że da Ci srogą lekcję, z której powinieneś wyciągnąć wnioski na przyszłość.
  Jeżeli w swoim śnie nie możesz zamknąć drzwi jest to znak, że myślisz o zmianie, która może okazać się nieodwracalna.
  Pukanie do drzwi stanowi w snach zapowiedź niespodziewanych odwiedzin gości z dalekich stron.
  Jeśli śnisz, że widzisz światło za drzwiami to znak, że zmierzasz ku poprawie swojej sytuacji finansowej, nabędziesz także zupełnie nową wiedzę w dziedzinie, którą znasz.
  Jeśli w swoim śnie trzaskasz drzwiami jest to znak, że usłyszysz plotki dotyczące Twojego życia prywatnego. Na Twoje szczęście postanowisz je zignorować dzięki czemu nie wpłyną one na Twoje dalsze życie.
  Gdy ktoś inny trzaska drzwiami to zgodnie z wiedzą pochodzącą z sennika masz poczucie, że ktoś stale ignoruje Twoje działania i plany. Sytuacja ta nie zmieni się dopóty, dopóki nie podejmiesz bardziej drastycznych środków i nie powiesz otwarcie na czym Ci zależy.
  Ludzie wychodzący przez drzwi świadczą s snach o niespełnionych nadziejach, porzuconych projektach i niezrealizowanych planach.
  Jeśli śnisz, że pod Twoimi drzwiami stoją osoby, których nie lubisz jest to zwykle oznaką kontynuacji złych nawyków, strachu o własny byt lub negatywnych wzorców myślenia w realnym życiu.
  Gdy we śnie przechodzisz przez drzwi i nie możesz powrócić oznacza to, że pragniesz powrócić do pewnej sytuacji, lecz nie jesteś w stanie cofnąć czasu i zmienić swoich decyzji. Być może przyszłość będzie dla Ciebie bardziej łaskawa i znów dostaniesz swoją szansę, aby ponownie stanąć przed tym samym wyborem.
  Złote drzwi w marzeniach sennych stanowią bardzo pozytywną wróżbę, są zwiastunem nowych możliwości oraz niezwykłych szans w przyszłości.
  Szklane drzwi reprezentują takie atrybuty jak szczęście i fortunę, mogą także świadczyć o tym, że niebawem dostrzeżesz coś, czego przez długi czas nie byłeś w stanie zobaczysz gołym okiem.
  Skrzypiące drzwi stanowią w snach zapowiedź życiowego pecha oraz podjęcia nieudanej walki z wrogami. Tego typu sny mogą wieszczyć także niemiłe spotkanie.
  Drzwi wejściowe zgodnie z tym, co mówi sennik świadczą o tym, że rozpoczniesz ważny etap w swoim życiu, sen wieszczy także harmonię w związku partnerskim.
  Wyłamane drzwi pojawiające się w snach najczęściej wiążą się ze straconymi szansami i życiowymi blokadami. Sen oznacza także, że podejmiesz próbę osiągnięcia celów, które obecnie są poza Twoim zasięgiem.
  Wgniecione drzwi wskazują na duchowe przebudzenie śniącego, mogą również stanowić zapowiedź, że ktoś nadszarpnie Twoje ego.
  Zablokowane drzwi w marzeniach sennych świadczą o tym, że zamykasz się na innych, nie chcesz ujawniać przed światem własnych uczuć. Taki sen jest również oznaką strachu bądź wyrazem zaniżonego poczucia własnej wartości.
  Malowanie bądź lakierowanie drzwi według sennika należy różnie interpretować w zależności od ich koloru. Jasne kolory drzwi zwiastują, że zaczniesz cieszyć się szacunkiem innych ludzi, ciemne natomiast oznaczają, że będziesz mieć problem z akceptacją ludzi z Twojego otoczenia.

Interpretacja snu o drzwiach w innych kulturach i sennikach:

  W orientalnych kulturach drzwi kojarzone są z domem i rodziną, wieszczą także zmiany związane z ważnymi wydarzeniami w karierze zawodowej lub w kolejnych fazach życia śniącego.

Jakie znaczenie w snach mają różne kolory drzwi?

  Białe drzwi są symbolem kobiecej mocy, niewinności i czystości, świadczą o uczciwym podejściu śniącego do wielu ważnych dziedzin życia. Zwykle wieszczą odnalezienie wewnętrznego spokoju, stanowią także bramę do najgłębszych emocji oraz dziecięcych fantazji i marzeń.
  W starożytnej tradycji snów czarne drzwi symbolizują trudności i przeszkody pojawiające się na życiowej ścieżce śniącego. Sen bywa również zapowiedzią, że w pewnej spornej kwestii sam zastosujesz optymalne rozwiązanie problemów, które pojawią się na Twojej drodze do celu.
  Czerwone drzwi w senniku opisywane są jako oznaka chłodu. Świadczą także o pragnieniu przyciągnięcia uwagi otoczenia a także o skrywaniu w sobie zimnych uczuć bądź agresji.
  Niebieskie drzwi wieszczą okres przejściowy w życiu śniącego. Świadczą o chęci opuszczenia obecnego miejsca zamieszkania na całe życie. Niebieski kolor we śnie na ogół symbolizuje niebo, pokój, prawdę, intuicję i ocean a także wszystkie atrybuty z nimi powiązane.