Dno

Motyw dna we śnie stanowi nawiązanie do życia nad przepaścią w nieustannym biegu i stresie. Życiowe perspektywy, które rysowały się przed śniącym w niezwykle pozytywnych barwach nagle zaczną się kurczyć. Życie zmieni swój bieg a wprowadzone zmiany zaczną dawać o sobie znać. Sen o dnie zbiornika wodnego to bardzo zły znak, który wieszczy śniącemu nadejście trudnych czasów, które zapamięta na długo. Najprawdopodobniej pewien zawistny człowiek zacznie kopać pod Tobą dołki.

Znaczenie snu o dnie:

Dno naczynia w marzeniach sennych wieszczy, że wykorzystasz do maksimum nadarzającą się okazję w Twoim życiu. Przekonasz się jednak, że za haniebne uczynki prędzej czy później zła karma do Ciebie powróci zatem zastanów się czy nie lepiej byłoby zacząć żyć w zgodnie z własnym sumieniem.

Szklane dno jest symbolem czystej duszy, odzwierciedleniem codziennego życia oraz wyrazem troski o najbliższych. Pęknięte szkło jest natomiast symbolem szczęścia a zatem w każdym wypadku tego typu sny należy interpretować jako pozytywny omen.

Pęknięte dno we śnie to znak zachwianej równowagi życiowej, którą trudno będzie kiedykolwiek odzyskać. Jednak pozbycie się dręczących Cię problemów może z czasem okazać się dobrym sposobem na realizację marzeń o spokojnym i beztroskim życiu. Choć Twoja egzystencja może wydawać Ci się dość skomplikowana, powinieneś wreszcie zacząć doceniać to, co masz i nauczyć się żyć chwilą.

Dno rzeki według sennika skłania śniącego do głębszej refleksji na temat sensu własnego istnienia. Jeśli we śnie chodzisz po dnie rzeki oznacza to, że poradzisz sobie w życiu w bardzo niesprzyjających warunkach. Gdy dno rzeki we śnie jest brudne bądź muliste nie spodziewaj się niczego dobrego w życiu, gdyż Twoje wszystkie nadzieje spełzną na niczym. Jeśli w Twoim śnie dno rzeki jest czyste wówczas jest to znak, że w najbardziej niesprzyjających okolicznościach w swoim życiu w końcu wyjdziesz na prostą.

Dno basenu pojawiające się w marzeniach sennych stanowi zapowiedź, że sprawa, która wydaje Ci się trudna do rozwiązania w konsekwencji okaże się błahostką. Pominięcie jej nic nie zmieni w Twoim życiu.

Jeśli śnisz o dnie, które znajduje się na dużej głębokości może to oznaczać, że Twoi wrogowie zaczną w końcu nad Tobą górować. Jeśli zaczniesz traktować powstałą sytuację jako tymczasową, po pewnym czasie na pewno wyjdziesz na prostą.

Jeśli w swoim śnie znajdujesz ubranie na dnie szafy oznacza to, że nie powinieneś tak bardzo ignorować sugestii przyjaciół oraz wyjaśnić wszelkie niedomówienia, które od dawna mnożyły się pomiędzy Wami.

Zobacz także:

  • Sekator
  • Tabela
  • Barman