Sennik Dąb

Dąb we śnie jest symbolem długowieczności, stabilności i wytrzymałości, niekiedy również zwycięstwa. Sen świadczy o dużej pewności siebie oraz olbrzymiej wytrwałości w przezwyciężaniu trudności. Dąb może świadczyć również, że pragniesz dotrzeć do sedna czegoś.
Alternatywnie może odzwierciedlać podziw lub zazdrość wobec czyjegoś życia.

Szczegółowe znaczenie snu o Dębie:

Widok dębu we śnie to bardzo pozytywny znak symbolizujący dobre zdrowie lub stabilizację w życiu. Jesteś osobą kreatywną, która odnalazła równowagę życiową i pewnie idzie przez życie ciesząc się nim w pełni. Nie straszne Ci żadne wyzwania, oraz często masz dobre pomysły, które od razy starasz się realizować.

Widok żołędzi na drzewie symbolizuje twoje wysokie aspiracje oraz chęć wspinania się po drabinie społecznej. Twoim nadrzędnym celem jest osiągnięcie wszystkiego czego pragniesz i nie cofniesz się przed niczym by to osiągnąć. Krok po kroku realizujesz swój plan.

Uschnięty dąb oznacza rozstanie z bliskimi osobami bądź śmierć w rodzinie. Alternatywnie sen oznacza problemy z zaufaniem. Być może w przeszłości ktoś Cię bardzo skrzywdził, przez co masz teraz problem z zaufaniem. Postaraj się trochę otworzyć na ludzi, przecież cały czas możesz pozostawać czujny.

Zbieranie żołędzi spod dębu symbolizuje ciężką pracę oraz powolne dążenie do celu. Krok po kroku realizujesz swój plan, nie zważając na krytykę oraz przeciwności losu. Prawdopodobnie dużo czasu poświęciłeś na naukę oraz edukację, więc poprzez ciężką pracę cierpliwie czekasz na dobre wyniki.

Wielki, rozłożysty pełen liści dąb symbolizuje pomyślne, długie życie. Jest to symbol dobrobytu otaczającego ciebie i twoją rodzinę. Jesteś pragmatykiem, otoczonym przez ludzi silnie wierzących w siebie, którzy nie narzekają na jakiekolwiek trudności.

Gdy siedzisz pod dębem w upalny dzień, to taki sen może oznaczać, że dzięki protekcji przyjaciela ominie Cię poważne niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie będziesz chciał zainwestować swoje pieniądze w jakąś piramidę finansową, lub inny podejrzany interes, który obiecuje ponadprzeciętne zyski. Pamiętaj, że nie ma cudownego sposobu na szybkie bogacenie się, a już na pewno nikt się tym nie dzieli.

Jeżeli śnisz o staniu pod dębem w czasie burzy, to może to oznaczać, że wpadniesz w duże tarapaty, z których na szczęście wyjdziesz bez szwanku. Prawdopodobnie z owych problemów jak zwykle wyciągnie Cię osoba, na którą zawsze możesz liczyć. Postaraj się jak najszybciej odwzajemnić przysługę.

Sen o powalonym dębie to bardzo zły znak, który najczęściej zwiastuje chorobę, a nawet śmierć w twoim najbliższym otoczeniu. Prawdopodobnie sen dotyczyć będzie starszej osoby, z którą byłeś blisko. Pomimo podeszłego wieku i co się z tym wiąże licznych dolegliwości, strata ta pozostawi w tobie fizyczną i emocjonalną pustkę.

Dębowy las we śnie wieszczy bogactwo. Prawdopodobnie w najbliższym okresie fortuna będzie Ci sprzyjać, a wysiłek i ciężka praca się opłaci. Możliwe, że otrzymasz premię lub nawet awans. Postaraj się te dodatkowe pieniądze należycie spożytkować, zamiast roztrwonić na przyjemności.

Sadzenie dębu we śnie sugeruje, że powinieneś skupić się na budowie solidnych fundamentów. Nie spiesz się i nie szukaj drogi na skróty, bo w ten sposób możesz ściągnąć jedynie na siebie problemy. Pamiętaj również by nie kupować wszystkiego na raty, a wszelkiego rodzaju pożyczki traktować jako ostateczność, a najlepiej całkowicie ich unikać.

Ścinanie dębu symbolizuje problemy ze zdrowiem. Prawdopodobnie świadomie narażasz swoje zdrowie, lub nie dbasz o nie w wystarczający sposób. Możliwe, że złe nawyki żywieniowe oraz nałogi wkrótce dadzą o sobie znać. Alternatywnie sen wskazuje na problemy ze stresem. Znalazłeś się w sytuacji, z której nie widzisz wyjścia, przez co zżera Cię stres.

Zobacz także:

  • Bum
  • Pas
  • Pastor