Sennik Czosnek

  Czosnek w marzeniach sennych ma na ogół wiele znaczeń. Jest głównie symbolem magii i płodności, którego silny zapach ma wiele właściwości ochronnych. Sen o czosnku jest oznaką doskonałego zdrowia, które chroni ludzkie ciało i pomaga przezwyciężyć strach. W najstarszych sennikach czosnek stanowi ostrzeżenie przed kłótniami oraz nieprzyjemnymi chwilami w życiu każdego człowieka.
  Jedzenie czosnku jest we śnie oznaką poszukiwania bezpieczeństwa oraz stabilizacji w miłości, w negatywnym znaczeniu taki sen może być zwiastunem nieszczęścia. Taki sen może zwiastować również kłótnie w rodzinnym gronie.
  Zapach czosnku jest oznaką nieszczęścia, ale także tego, że Twoje cechy przyniosą Ci z czasem szczęście w przyszłości. Silny i przykry zapach czosnku zwiastuje kłótnie oraz inne życiowe przykrości.
  Wąchanie czosnku w snach to znak, że pozbędziesz się dręczącego Cię problemu.
  Ząbek czosnku w marzeniach sennych świadczy o tym, że pragniesz uchronić siebie przed jakimś niebezpieczeństwem lub przezwyciężyć dzielące Cię od kogoś bariery.
  Miażdżenie czosnku wieszczy w snach nadchodzące kłopoty.
  Kupowanie czosnku to znak, że powinieneś uważać na biznes, który prowadzisz i być bardziej ostrożnym podczas zamykania ważnych transakcji finansowych.
  Czosnek dodawany do potraw świadczy o tym, że powinieneś zrobić coś więcej, aby właściwie zadbać o własne zdrowie. Sen może również wieszczyć, że otrzymasz wiadomość, która da Ci do myślenia.

Czosnek w innych kulturach i sennikach:

  W senniku arabskim zapach czosnku zwiastuje nieprzyjemne chwile i doświadczenia.
  W tradycji perskiej sen o czosnku to dobry znak na wielu poziomach życia, zwłaszcza takich jak zdrowie, pozycja społeczna i biznes. Czosnek we śnie to symbol lojalności i radości, jest oznaką pewności siebie potrzebnej do wykonywania codziennych czynności życiowych, stanowi także zapowiedź dobrych czasów.
  W tradycji zachodniej czosnek natomiast zwiastuje pecha oraz straty w biznesie. Jedzenie czosnku w snach jest natomiast zawsze oznaką dobrego zdrowia i zapowiedzią wspaniałej przyszłości. Dla chorych taki sen zwiastuje wyzdrowienie.
  Wschodnia tradycja ujawnia, że czosnek widziany w marzeniach sennych to znak złych nawyków, plotek i kłótni. Kupowanie czosnku we śnie oznacza natomiast, że będziesz walczyć z innymi ludźmi w swoich transakcjach finansowych.