Ciasto

  Ciasta pojawiające się we snach są zazwyczaj pozytywnym znakiem, w zależności od ich rodzaju podlegają różnorodnej interpretacji. Sennik podaje, że ciasto jest wyrazem wartości, które są w Twoim życiu najdroższe, są oznaką dobrych intencji i krótkich przyjemności a także symbolem pretensjonalności i przesadnych gestów. Sen o cieście świadczy o potrzebie nauki dzielenia się z innymi ludźmi, niekiedy symbolizuje także brak sprawiedliwego podziału. W negatywnym znaczeniu ciasta w marzeniach sennych mogą wiązać się z opuszczeniem miejsca, które dobrze Ci się kojarzy.

Znaczenie snu CIASTO:

  Jeśli śnisz, że widzisz ciasto jest to znak, że musisz nauczyć się dokonywać sprawiedliwego podziału obowiązków, w przeciwnym razie Twoi najwięksi zwolennicy szybko się od Ciebie odwrócą.
  Gdy śnisz, że dajesz ciasto nieproszonej osobie, jest to znak, że zaczniesz pobłażać człowiekowi, który nie zasługuje na Twoje wyróżnienie. Takim postępowaniem zrazisz jedynie do siebie swoje otoczenie i wzbudzisz w innych poczucie niesprawiedliwości.
  Jeśli we śnie masz ochotę na ciasto, którego nie otrzymujesz, wówczas jest to znak, że ogarnie Cię tęsknota na wielką miłością do osoby, która niekoniecznie odwzajemnia Twoje uczucia.
  Krojenie ciasta we śnie wróży kłótnie i spory zwłaszcza w związkach uczuciowych. W innym znaczeniu sennik podaje, żeby nie zapominać o swojej części z danego podziału. Pamiętaj, że lepszy "kawałek ciasta" niż nic.
  Jedzenie ciasta w marzeniach sennych stanowi zapowiedź radosnego wydarzenia w Twoim życiu lub korzyści finansowych płynących z podejmowanych przez Ciebie przedsięwzięć.
  Jeśli śnisz, że kupujesz ciasto, wówczas jest to zapowiedź, że zostaniesz publicznie nagrodzony i wywyższony za swoją ciężką pracę.
  Gdy odmawiasz zjedzenia ciasta, sen stanowi przesłanie, że najważniejsza dla Ciebie jest realizacja planów a nie chwilowe przyjemności.
  Wyrabianie ciasta stanowi w snach ostrzeżenie przed zbyt dużą rozrzutnością oraz skłonnością do przesady. Pamiętaj, że nie warto robić teraz niczego ponad stan, bo Twoja obecna sytuacja jest niepewna i w każdej chwili możesz stracić swoje źródło dochodu.
  Świeżo upieczone ciasto jest według sennika wyrazem poczucia chwilowego spełnienia.
  Czerstwe ciasto w marzeniach sennych to znak, że silna wola walki pozwoli Ci osiągnąć gwarantowany sukces. Sen jest także zapowiedzią poprawy stanu zdrowia.
  Jeśli śnisz, że widzisz częściowo zjedzone ciasto jest to oznaką straconych szans oraz zaprzepaszczonych bezpowrotnie możliwości. Okazje, które mogłeś wykorzystać w swojej przeszłości powtórzą się dopiero za wiele lat.
  Jeśli nie możesz dostać świeżo upieczonego ciasta to we śnie znak, że ktoś otrzyma nagrodę za Twoją ciężką pracę bądź przypisze sobie Twoje osiągnięcia.
  Zepsute ciasto lub zakalec zwiastuje we śnie, że sięgniesz po krótkotrwałe przyjemności kosztem długoterminowych celów. Pamiętaj jednak, że to Ty powinieneś sam myśleć o własnej przyszłości, bo nikt inny za Ciebie tego nie uczyni.
  Ciasto drożdżowe jest oznaką elastycznej postawy śniącego jak również wyrazem ciepła i chęci zaopiekowania się swoimi bliskimi.
  Ciasto czekoladowe pojawiające się w snach to znak, że wyciągnięcie ręki do przyjaciół będących w potrzebie sprawi, że zasłużysz na nagrodę a Twoje nadzieje i plany na pewno się ziszczą.