Chodzik

  Chodzik pojawiający się w snach odzwierciedla ludzkie zmagania z trudną codzienną rzeczywistością. Jest symbolem nauki, codziennych starań, niekiedy również pracy resztkami sił. Sen o chodziku jest na ogół wyrazem pragnienia poprawy własnej egzystencji, by ta nie sprawiała bólu bądź by nie była odmienna od innych.

Podstawowe znaczenie snu o chodziku:

  Kiedy widzisz chodzik to sennik podaje, że drobnymi kroczkami z pomocą kochających Cię ludzi spełnisz swoje pragnienia i dojdziesz do miejsca, do którego nigdy wcześniej nie udało Ci się dotrzeć.
  Dziecko pchające chodzik to znak, że za wszelką cenę będziesz starał się osiągnąć swój cel. Dzięki silnej woli i motywacji z czasem osiągniesz wszystko, czego zapragniesz.
  Kupowanie chodzika dla dziecka jest w snach oznaką pragnienia przesunięcia wskazówki zegara w stronę przyszłości. Taki sen wskazuje, że masz już dość szarej codzienności, jesteś rozemocjonowany, impulsywny i niecierpliwy. Pragniesz przyspieszyć pewne wydarzenia, na które od dawna czekasz.
  Zepsuty chodzik, który pojawia się w marzeniach sennych wieszczy, że odkryjesz w sobie nową siłę do działania, która pozwoli Ci zdobyć nowe kompetencje i doświadczenia. Zaskoczysz swoich bliskich nabyciem nowych, nigdy dotąd nieznanych umiejętności.
  Jeśli widzisz starszą osobę pchającą balkonik (pchacz) to taki sen wróży utratę zdrowia bądź spadek energii. W innym znaczeniu sen może również zwiastować smutną jesień życia.

Zobacz także:

 • Cyrk
 • Chłop
 • Otucha