Sennik Byk

Byk we śnie symbolizuje bogactwo, zamożność i obfite życie. Jest także jednym z największych symboli seksualnych. Senniki najczęściej interpretują ten sen w powiązaniu z płodnością czy romansami. W snach kobiet byk oznacza marzenia erotyczne, u mężczyzn zaś problemy z potencją. Często też wskazuje na potrzebę nawiązania nowej relacji, czy przygody.

Czasami byk we śnie wiąże się również z naszą wytrwałością w dążeniu do celu.

Przyjrzyjmy się teraz szczegółowym interpretacją snu o byku:

Symbolika i znaczenie snu o Byku

Sen o zobaczeniu byka

Widok byka we śnie symbolizuje twój upór, silną wolę oraz siłę. Nadszedł czas byś określił swoje stanowisko w pewnej kwestii lub stał się bardziej stanowczy. Ewentualnie w negatywnym znaczeniu widok byka zwiastuje niezgodę w twoim związku.

Sen o atakującym Cię byku

Gdy jesteś atakowany przez byka, to sen pragnie zwrócić uwagę na twoje najbliższe otoczenie. Prawdopodobnie pewna osoba z twoich kręgów źle Ci życzy. Zastanów się kto jest owym fałszywym przyjacielem i zakończ znajomość zanim będzie za późno. Alternatywnie atak byka zwiastuje otrzymanie nieprzyjemnych wieści.

Sen o byciu ściganym przez byka

Jeżeli we śnie byk Cię goni to powinieneś przyjrzeć się swoim finansom. Prawdopodobnie wystąpi czynnik, który zachwieje twoimi wydatkami.

Inną interpretacją tego snu wieszczy otrzymanie nieoczekiwanego prezentu.

Sen o rogach byka

Rogi byka symbolizują obfitość oraz sukces. Jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem nowego przedsięwzięcia lub zmianą pracy, to nie powinieneś się wahać, oczywiści o ile zapowiadają się one obiecująco. Takie samo znaczenie ma sen o trzymaniu byka za rogi.

Sen o kupowaniu byka

Jeżeli kupujesz byka to taki sen oznacza, że bierzesz na siebie wiele obowiązków. Jesteś osobą ambitną i celujesz wysoko, dlatego liczysz, że wraz ze sporym ryzykiem czeka Cię satysfakcjonująca nagroda. Jednak jak to w życiu bywa nie zawsze wszystko wychodzi i czasem możemy boleśnie się o tym przekonać.

Sen o ubiciu lub sprzedaniu byka

Taki sen wskazuje, że przez własną głupotę możesz utracić wsparcie bogatego protektora lub ponieść straty materialne. W inny znaczeniu senniki interpretują taki sen jako potrzebę chwilowej rezygnacji ze swoich praw dla wyższego dobra.

Sen o wychudzonym lub byku

Gdy śni ci się wychudzony lub chory byk, to taki sen zwiastuje nastanie burzliwego okresu, pełnego komplikacji. Sen należy traktować jako ostrzeżenie i natychmiast przyjrzeć się swoim finansom. W najbliższym okresie musisz pozostać ostrożny, ponieważ mogę pojawić się nieprzewidziane trudności.

Sen o dorodnym, silnym byku

Jeżeli we śnie widzisz zdrowego i silnego byka to jest to zwiastun dobrej zabawy. Sen wskazuje również nastanie okresu pomyślności, bezpieczeństwa oraz stabilności. Pamiętaj jednak, że nic nie trwa wiecznie, dlatego korzystaj z umiarem z tego okresu i się po prostu nim ciesz.

Sen o byku kąpiącym się we krwi

Taki sen symbolizuje nieśmiertelność oraz życie wieczne. Prawdopodobnie czekasz na wynik ważnej decyzji i liczysz że przyniesie Ci ona olbrzymią nagrodę, która całkowicie odmieni twoje dotychczasowe życie.

Sen o czarnym byku

Pojawienie się czarnego byka we śnie oznacza potrzebę zachowania ostrożności, zwłaszcza w kontaktach z innymi ludźmi. Ponadto czarny byk symbolizuje chęć zemsty.

Sen o brązowym byku

Sen, w którym widzisz brązowego byka zachęca Cię do wykorzystania pomysłów oraz spróbowania czegoś nowego w życiu. Nastał dobry okres na realizację planów, gdyż mogą one przynieść zaskakujące rezultaty.

Symbolika Byka w innych kulturach

Byk od zawsze był potężnym symbolem w wielu kulturach na całym świecie.

W kulturze celtyckiej symbolizuje prokreację oraz płodność.

U Hebrajczyków oznacza harmonię i zdolność do zapewnienia sobie oraz bliskim dostatniego życia.

W kulturze chińskiej jest wyrazem silnej woli oraz motywacji do dalszego działania. Jest to także znak ciężkiej pracy oraz pragnienia bogactwa.

Zobacz także:

  • Falbanki
  • Audycja
  • Zodiak