Sennik Burza

Burza we śnie jest wyrazem niewyrażonych lęków i emocji takich jak złość, gniew bądź niepokój. Stanowi symbol walki, wstrząsu, straty lub nadchodzącej katastrofy w rzeczywistym życiu śniącego. Sen o burzy może doprowadzić do wyładowania nagromadzonej wściekłości i frustracji na swoich bliskich. Prawdopodobnie nie potrafisz właściwie panować nad własnymi uczuciami. Powinieneś jednak starać się zachować trzeźwość umysłu, w przeciwnym razie na pewno będziesz żałować swoich działań. W sennikach burza bardzo często zwiastuje także nadchodzące zmiany.

Szczegółowe znaczenie snu o burzy:

Widok burzy we śnie stanowi ostrzeżenie przed podejmowaniem nadmiernego ryzyka. Najbliższy okres w Twoim życiu będzie bardzo niespokojny, dlatego powinieneś zachować szczególną czujność, w przeciwnym razie może to doprowadzić do katastrofy.

Obserwowanie nadchodzącej burzy zwykle świadczy o zaniedbywaniu własnego zdrowia. Być może od dłuższego czasu ignorujesz pewne objawy lub leczysz się samodzielnie, zamiast udać się do specjalisty w celu właściwego zdiagnozowania dolegliwości i zastosowania odpowiedniego leczenia. Jeżeli taka burza szybciej przemija niż nadchodzi jest to jest to znak, że Twoja dolegliwość będzie krótkotrwała.

Burza z ciemnym niebem oznacza, że będziesz musiał stoczyć długotrwałą walkę, aby osiągnąć swoje cele. Nie mniej jednak będzie Ci łatwiej wygrać niż innym ponieważ wbrew pozorom jesteś do tego przygotowany. Od najmłodszych lat musiałeś bowiem walczyć o wszystko sam.

Jeżeli we śnie burza zaskakuje Cię na otwartej przestrzeni bądź daleko od domu to jest to zapowiedź negatywnego wydarzenia natury ogólnopolitycznej w kraju. Żyjemy w niespokojnych czasach i prawie nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć, jednak to wydarzenie będzie miało na Ciebie olbrzymi wpływ. Sen o byciu zaskoczonym przez burzę oznacza również, że zbyt często zdarza Ci się polegać na opinii innych osób, zamiast próbować wyrobić sobie własną opinię na dany temat.

Jeśli śnisz, że kryjesz się przed burzą we śnie, wówczas jest to pozytywny znak. Taki sen wskazuje bowiem na to, że Twoje problemy szybko się skończą.

Gdy we śnie widzisz stado ptaków walczących o lot z powodu porywistego wiatru i burzy to taki sen oznacza, że powinieneś unikać impulsywnych i nieprzemyślanych decyzji. Lepiej ponownie przemyśl konsekwencje swoich wyborów. Być może zbyt często ufasz swojemu sercu i instynktowi zamiast postawić na zdrowy rozsądek.

Jeżeli obserwujesz burzę z bezpiecznego miejsca, to taki sen oznacza, że ominie Cię pewne niebezpieczeństwo. Alternatywnie tego typu sen wieszczy, że znajomy będzie potrzebował Twojej pomocy. Być może warto mu pomóc, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy to Ty także znajdziesz się w trudnej sytuacji.

Obserwowanie wyjątkowo silnej i porywistej burzy z bezpiecznej odległości zwiastuje problemy, których za wszelką ceną powinieneś uniknąć. Najprawdopodobniej będą miały one coś wspólnego z Twoim życiem prywatnym lub zawodowym. Być może doprowadzą one nawet do rozstania z partnerem bądź zwolnienia z pracy.

Przeczekanie burzy we śnie symbolizuje nadchodzące kłopoty. Być może będziesz zmuszony do przekazania bliskiej osobie niewygodnej prawdy na pewien temat. Jej reakcja może być bardzo gwałtowna i impulsywna. I być może przez to ogarnia Cię strach przed bezpośrednią konfrontacją.

Jeżeli śnisz, że chowasz się przed burzą pod dużym drzewem np. dębem, to taki sen oznacza, że pewien problem, z którym się zmagasz będzie wymagać od Ciebie niezwykle dużego zaangażowania i cierpliwości.

Jeśli w Twoim śnie jesteś w samym środku burzy i walczysz o życie oznacza to, że będziesz zmagać się z trudnościami lub poniesiesz pewne straty. Być może będzie to dobra okazja, aby zastanowić się czego pragniesz od życia i w jaki sposób możesz to osiągnąć, tylko wtedy Twoja egzystencja nabierze głębszego sensu.

Jeżeli Twoi bliscy zostają uwięzieni przez burzę, to taki sen wskazuje, że ktoś z Twojego najbliższego grona będzie miał problemy. To dobry moment, aby zapewnić takiej osobie potrzebne wsparcie. Nie przejmuj się jednak zanadto gdyż problemy te szybko przeminą.

Przeżycie strasznej burzy zwiastuje podjęcie nowego, owocnego przedsięwzięcia, jest także zapowiedzią ogólnego rozwoju i postępu w życiu. Istnieje ogromna szansa, że uda Ci się odnieść w niedalekiej przyszłości sukces finansowy lub naprawić relacje z członkami rodziny.

Jeżeli w jakiś sposób zostałeś zraniony podczas burzy, to taki sen należy traktować jako ostrzeżenie i przypomnienie, że ze wszystkich negatywnych doświadczeń z przeszłości należy wyciągać lekcje, aby w przyszłości nie popełniać tych samych błędów.

Sen o ukochanej osobie lub członku z rodziny, który został zraniony podczas burzy to znak, że masz tendencję do zaniedbywania relacji z bliskimi. Być może to dobry moment, aby znaleźć dla nich trochę czasu na wzajemną dyskusję o wszelkich żalach i problemach.

Naprawienie szkód wyrządzonych przez burzę oznacza, że wkrótce staniesz przed wymagającym zadaniem. Być może staniesz przed szansą zmierzenia się ze skomplikowanym projektem. Taki sen może również świadczyć o tym, że doświadczasz ostatnio dużo stresu, jednak wkrótce wszystko wróci do normy i będziesz mógł trochę odpocząć.

Jeśli we śnie słyszysz pisk i huk burzy zazwyczaj jest to zły znak. Najczęściej taki sen zapowiada kłótnię z ukochaną osobą. Możliwe, że stracisz panowanie nad swoimi emocjami, a wszystko co powiesz mocno zrani osobę, którą kochasz. Jeśli nie chcesz, aby ta sytuacja przerodziła się w poważny kryzys, powinieneś postarać się jak najszybciej ją załagodzić.

Zobacz także:

  • Winobranie
  • Tło
  • Liszaj