Bursztyn

  Bursztyn pojawiający się w snach jest symbolem słonecznej, duchowej i boskiej uwagi, a także odwagi, płodności i uzdrowienia. Z uwagi na swój kolor, ciepło oraz niektóre właściwości, bursztyn od dawna uważany jest za magiczny symbol. Mówi się, że zwiększa witalność fizyczną i leczy choroby, a bursztynowe amulety są często używane do odpędzania złych czarów. Reprezentuje również chwile radości, którą z własnej winy zaprzepaściliśmy w swoim życiu.
  Jeśli widzisz bursztyn we śnie, wówczas oznacza to, że zaczniesz czerpać radość z zakazanych uciech.
  Widok ryby, żaby lub królika wykonanego z bursztynu we śnie zapowiada narodziny licznego potomstwa w bardzo szczęśliwym domostwie.
  Naszyjnik z bursztynu to znak, że spotkasz człowieka, który pomoże Ci w dokonaniu w życiu właściwego wyboru.
  Kolor bursztynowy we śnie oznacza, że pewne wydarzenie cię uskrzydli, poczujesz przypływ pewności siebie i dodatkową motywację do działania.
  Owad zatopiony w bursztynie reprezentuje problem bądź nieprzyjemną sytuację, która pragniesz wyprzeć ze swojej pamięci, i która już nigdy się nie powtórzy.
  Kamień bursztynowy w snach nawiązuje do leczniczych właściwości, które posiada, stanowi zapowiedź uzdrowienia z choroby.
  Jeśli znajdujesz bursztyn we śnie, Twoje marzenia i ambicje sprawią, że przyszłość stanie się dla Ciebie jaśniejsza, zaczniesz także dokonywać w życiu właściwych wyborów.
  Sen o pękniętym bursztynie oznacza, że czujesz się wewnętrznie rozdarty pomiędzy dwoma kwestiami i wciąż zastanawiasz się jakiego dokonać wyboru. Nie martw się, gdyż wkrótce rozwiązanie przyjdzie samo.

Zobacz także:

 • Tęcza
 • Mrówka
 • Dyktando