Sennik Bocian

  Bocian pojawiający się w snach jest symbolem nowych początków i szczęśliwych czasów. Jest to bardzo ważny sen, gdyż zwiastuje okres rekonwalescencji i wypoczynku z uwagi na pogarszający się stan zdrowia śniącego bądź brak równowagi emocjonalnej w Jego życiu. Sen o bocianie bardzo często zwiastuje ślub bądź chrzest. Jest to na ogół pozytywny omen ponieważ oznacza, że masz wokół siebie co najmniej jedną osobę, na którą możesz liczyć. Sennik wieszczy, iż bocian w snach to ważny symbol ponieważ sugeruje, że prawdopodobnie napotkasz w życiu na wielu wspaniałych ludzi, zwłaszcza z kręgu swoich bliskich. Bocian w marzeniach sennych to także symbol narodzin, które mogą odnosić się do urzeczywistnienia pewnego pomysłu. Alternatywnie jest usposobieniem kreatywnego umysłu, symbolem oczyszczenia bądź zwiastunem przyjścia na świat nowego dziecka w rodzinie. Bocian w snach jest także symbolem matczynej miłości, wierności a także nowych nadziei i płodności.

Podstawowe znaczenie snu o BOCIANIE:

  Jeśli widzisz bociana w snach jest to znak, że zaczniesz pomagać innym udzielając wskazówek z niektórych lekcji, których nauczyłeś się ciągu swojego całego życia.
  Lecący bocian to zły zwiastun we śnie. Stanowi bowiem zapowiedź przykrych bądź drastycznych wydarzeń w życiu osoby śniącej, które ostatecznie po długim czasie zakończą się pozytywnie. Prawdopodobnie w najbliższym czasie dotknie Cię jakaś strata, będzie Ci bardzo ciężko bądź spadną na Ciebie różnego typu nieszczęścia. Uważaj, bo możesz stracić czas na coś, co potencjalnie mogłoby zagwarantować Ci duże korzyści w biznesie. Sen o lecącym bocianie stanowi także ostrzeżenie, aby uważać na oszustów.
  Bociana stojący bądź chodzący po łące stanowi według sennika zapowiedź, że już wkrótce zalegalizujesz swój związek. Bocian na polu wróży natomiast radość i korzyści materialne.
  Młode bociany w gnieździe to znak, że w przyszłości będą absorbować Cię sprawy związane z pobytem dzieci w przedszkolu, domu dziecka itp.
  Sen, w którym łapiesz bociana zwłaszcza dla mężczyzn wieszczy, że możesz dorobić się w swoim życiu niechcianego potomstwa.
  Bocianie gniazdo zwiastuje w snach spotkanie w miłym gronie towarzyskim. W negatywnym znaczeniu taki sen wieszczy również problemy w rodzinie.
  Gdy śnisz, że jesteś bocianem jest to znak, że brakuje Ci w życiu wolności, którą w przeszłości stopniowo odbierali Ci inni ludzie. Sen może także oznaczać, że ktoś zaburza Twoją osobistą przestrzeń.
  Jeśli śnisz, że widzisz wiele bocianów, zwiastuje Ci to wiernych przyjaciół.
  Ranny bocian w marzeniach sennych jest zapowiedzią ucieczki od codziennych zmartwień.
  Martwy bocian to według sennika stanowi zapowiedź, że podupadniesz na zdrowiu bądź zaczną doskwierać Ci różnego typu dolegliwości. Taki sen może również oznaczać straty w rodzinie.
  Para bocianów w marzeniach sennych stanowi wróżbę małżeństwa.
  Stado lecących bocianów jest zapowiedzią wsparcia, którego udzielą Ci bliscy.

Sen o bocianie w innych kulturach i tradycjach:

  W tradycji perskiej podobnie jak i we wschodniej bocian reprezentuje zaufanego przyjaciela. W tradycji zachodniej natomiast sen o bocianie wieszczy niebezpieczeństwa i kłopoty w domu a także wróży nadchodzącą złą zmianę.

Zobacz także:

 • Tapeta
 • Barszcz
 • Kalarepa