Sennik Basen

Basen pojawiający się we śnie podobnie jak sama woda jest symbolem miłości i intuicji. Według sennika basen kojarzony jest z takimi wartościami jak spokój, relaks oraz swoboda. Najczęściej jednak wiąże się ze sposobem w jaki radzimy sobie z naszymi emocjami. Basen w marzeniach sennych zazwyczaj odgrywa bardzo ważną rolę, jest to bowiem swoisty przykład głębi emocjonalnej człowieka, który o nim śni. Motyw basenu w snach zwykle związany jest przyjemnością i wypoczynkiem, zgodnie z wiedzą zawartą w senniku basen jest także lustrem dla własnej duszy. Z basenu mogą na ogół korzystać wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci. Kojarzony jest zwykle z odpoczynkiem, spokojem, aktywnością, przyjemnością oraz luksusem. Symbol senny jakim jest basen może przyjmować najróżniejsze formy, w zależności od analizowanego kontekstu. W innym znaczeniu sen o basenie wskazuje na pragnienie oczyszczenia się i zmycia z siebie grzechów z przeszłości.

Sennik – basen:

Sen, w którym pojawia się basen zwiastuje pewne wydarzenia, które zgotują Ci prawdziwą huśtawkę emocjonalną. Sam sen stanowi przypomnienie oraz ostrzeżenie, aby bez względu na zaistniałą sytuację w życiu pozostać silnym, ponieważ tylko wtedy uda Ci się przezwyciężyć próbę, której zostaniesz poddany.

Znaczenie snu o basenie:

Kiedy we śnie widzisz basen, jest to znak, że musisz zwrócić uwagę na własne wewnętrzne potrzeby i emocje, bowiem staniesz w życiu przed ważnym wyborem.

Jeśli basen ma kolor niebieski, wówczas oznacza to, że nadchodzą dla Ciebie wspaniałe czasy, w których pojawią się dla Ciebie nowe możliwości.

Sen o zajęciach fitness na basenie zwykle świadczą o potrzebie wypoczynku, są oznaką wypalenia zawodowego bądź przemęczenia zwykłą codziennością.

Zamknięty basen to według sennika znak, że potrzebujesz teraz odrobiny wytchnienia, jesteś zmęczony i psychicznie osłabiony, dlatego musisz jak najszybciej zrobić sobie przerwę od codziennych obowiązków.

Jeśli we śnie pływasz w najgłębszej części basenu jest to dla Ciebie znak, że znajdziesz się w niezwykle skomplikowanej sytuacji, przez którą ciężko będzie Ci przebrnąć. Może się zdarzyć, że zaczniesz odczuwać głęboką pustkę, której z czasem nie będą towarzyszyły żadne uczucia. Gdy jednak w swoim śnie pływasz w płytkiej wodzie w basenie, wówczas oznacza to, że sprytny sposób poradzisz sobie z trudnymi wydarzeniami w Twoim życiu.

Pływanie w basenie

Sen o pływaniu w basenie stanowi zachętę do zakończenia pewnego etapu w życiu śniącego. Według doniesień z encyklopedii marzeń sennych jest to znak, że odkładanie pewnych projektów na później mija się z celem. Jest to dobry moment na to, aby powrócić do niedokończonych przedsięwzięć z przeszłości oraz rozwiązać pewne problemy, które od dłuższego czasu nie dają Ci spokoju. Sennik wieszczy, iż pływanie w basenie jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Twoje wysiłki wkrótce zaowocują pasmem drobnych sukcesów.

Kiedy we śnie nie umiesz pływać w basenie, wówczas oznacza to, że pomimo najszczerszych chęci, nie uda Ci się przeskoczyć dwóch poziomów wyżej niż ten, na którym obecnie się znajdujesz.

Skok do basenu

Kiedy we śnie skaczesz do basenu jest to zapowiedzią, że będziesz musiał zrezygnować z czegoś, co jest dla Ciebie ważne. Najprawdopodobniej czujesz się przytłoczony pewnymi wydarzeniami w Twoim życiu, przez co odczuwasz potrzebę odizolowania się od innych. Sen o skoku do basenu ma na celu rozładowanie niepotrzebnego napięcia oraz nagromadzonych emocji.

Tonięcie w basenie

Sen o tonięciu w basenie wieszczy nadejście trudnego okresu w życiu osoby, która o nim śni. Sennik zdradza, że po takim śnie najlepiej nie podejmować w życiu nadmiernego ryzyka a także nie brać udziału w agresywnych projektach. Jeśli w Twoim śnie o Ty toniesz na basenie, wówczas sen stanowi przypomnienie, aby w każdej możliwej sytuacji zachowywać się asertywnie, zwłaszcza jeśli chodzi o prośby związane z pożyczaniem pieniędzy.

Basen pełen ludzi

Kiedy we śnie widzisz na basenie grupę ludzi jest to znak, że jesteś osobą towarzyską, która jest entuzjastycznie nastawiona do zawierania nowych znajomości. Taki sen odzwierciedla również Twoje pozytywne i beztroskie nastawienie do życia. Niekiedy basen pełen ludzi wieszczy nadejście nowych, lecz długo oczekiwanych i zwykle dobrych wieści.

Basen z czystą wodą

Basen z czystą wodą w snach stanowi bardzo pozytywny omen. Zazwyczaj wieszczy dobre zdrowie, postęp oraz zapowiada życiowe sukcesy. Sen o krystalicznie czystej wodzie może również stanowić dobry impuls do rozpoczęcia nowych projektów lub inwestycji, ponieważ los będzie Ci w najbliższym czasie sprzyjać. Sen o pływaniu w basenie z czystą wodą jest oznaką dobrego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Tego typu sny zazwyczaj oznaczają, że w końcu zaczniesz doceniać i cieszyć się własnym życiem, zamiast stale narzekać i zazdrościć innym.

Basen z brudną wodą

Sen o basenie z brudną wodą wskazuje na towarzyszący Ci niepokój, stres bądź innego typu negatywnie nacechowane emocje. Tego typu sny mogą również być zapowiedzią trudnych czasów, które będą wymagały od Ciebie podjęcia wzmożonego wysiłku oraz ciężkiej pracy, za którą uzyskasz jedynie marne wynagrodzenie.

Basen bez wody

Sen o basenie bez wody oznacza, że czujesz się życiowo zagubiony oraz bezsilny przez co stopniowo tracisz wiarę we własne możliwości. Sennik wieszczy, że brak wody w basenie stanowi odzwierciedlenie uczuć towarzyszących rozstaniu takich jak: rozpacz bądź poczucie wewnętrznej pustki.

Duży basen

Jeśli widzisz duży basen we śnie jest to znak, że poznasz osobę, która w przyszłości stanie się ważną częścią Twojego życia. Przebywanie z nią okaże się dla Ciebie niezwykle motywujące. Zaczniesz ją cenić bardziej niż innych a ona sama będzie zachęcać Cię będzie do samodoskonalenia. Możliwe również, że w przyszłości nawiążesz z nią bliższe relacje za sprawą romantycznego związku bądź też trwałej przyjaźni.

Basen ze zjeżdżalnią

Sen o zjeżdżalni na basenie odzwierciedla nudę oraz stagnację towarzyszącą Twojemu codziennemu życiu. Brakuje Ci rozrywek, a sam sen stanowi jasne przesłanie, aby jak najszybciej zacząć cieszyć się życiem oraz dokonywać coraz to nowszych odkryć.

Kryty basen

Kryty basen w snach symbolizuje presję, niepokój oraz stłumione emocje. Jest to znak, że masz tendencję o ukrywania swoich prawdziwych uczuć, dusisz je w sobie do czasu aż wybuchniesz, a wtedy nie tylko ranisz i krzywdzisz siebie, ale także osoby wokół Ciebie. W nieco innym znaczeniu sen o krytym basenie może również oznaczać, że pewna osoba z Twojego najbliższego otoczenia pragnie wciąż mieć wpływ na Twoje decyzje.

Dmuchany basen

Sen o dmuchanym basenie oznacza, że masz wątpliwości co do pewnej osoby, może być również zapowiedzią nadchodzącego kryzysu w związku.