Sennik Armia

  Armia we śnie to symbol powiązany z akcją, który reprezentuje poczucie uzdrowienia i pełni, wieszczy natychmiastowy konflikt i zaburzenia emocjonalne. Sen może wskazywać na przyszłą agresję, złość, lęk, a nawet traumę. Armia powinna kojarzyć się nie tylko z wojną i agresją, ale także z potrzebą odwagi i zrozumienia innych. Zwykle obrazuje sposób w jaki śniący radzi sobie z problemami oraz z ludźmi a także z poczuciem wykluczenia.
  Gdy śnisz, że widzisz armię jest to oznaką poczucia przytłoczenia pracą bądź innymi działaniami, które na co dzień podejmujesz w życiu. Nie jesteś w stanie poradzić sobie z obecną sytuacją, być może czujesz, że wciąż znajdujesz się pod presją pewnej przytłaczającej siły, przez co inni mają nad Tobą przewagę.
  Jeśli śnisz, że armia przegrywa w jakiejś bitwie, przez swoje słabości i arogancję podejmiesz złe decyzje, możesz również czuć się osamotniony bądź odrzucony przez przyjaciół lub rodzinę.
  Wstąpienie do armii we śnie wróży sukcesy na polu finansowym, jest oznaką zdyscyplinowania, kojarzy się z wewnętrznym konfliktem oraz poczuciem wykluczenia, może także wieszczyć otrzymanie nowej pracy. Sen świadczy również o uczuciu wyższości wobec innych, być może masz wrażenie, że w pewnych kwestiach masz szansę osiągnąć znacznie więcej niż Twoi rywale.
  Kiedy śnisz, że widzisz innych ludzi służących w armii to znak, że możesz mieć trudności w kontaktach z bliskimi.
  Jeśli śnisz o armii na wojnie wieszczy to, że stoczysz konflikt z pewną osobą, jeśli nie przeciwstawisz się jej w porę, całkowicie zdezorganizuje Twoje życie. W innym znaczeniu sen zwiastuje pozytywne zmiany w statusie społecznym.
  Oficer armii pojawiający się w marzeniach sennych stanowi zapowiedź poprawy relacji rodzinnych.
  Uzbrojona armia we śnie oznacza, że w przyszłości ktoś Cię skrzywdzi, jednak w końcu uda Ci się znieść trudne chwile i wyjść całkowicie na prostą.
  Sen o obcej armii ma negatywne znaczenie, świadczy o braku życiowego spokoju a także braku chęci do podejmowania ciągłej walki.
  Jeśli kobieta śni o zbliżającej się armii, zapowiada to konflikty z bliskimi oraz z przyjaciółmi z powodu własnego uporu.

Zobacz także:

 • Harem
 • Bazgrać
 • Kuzynka