Ametyst

  Ametyst w marzeniach sennych reprezentuje spokój ducha a także satysfakcję z życia zawodowego oraz osobistego. Jego widok oznacza, że jesteś zadowolony z tego, gdzie się obecnie znajdujesz w swoim życiu, świadczy również o tym, że nie potrzeba Ci wiele, by Cię uszczęśliwić. Kamień jakim jest ametyst wróży poprawę własnego samopoczucia oraz docenienie trwałych wartości jakie posiadamy w rzeczywistym życiu. Sen o ametyście pozwala także śniącemu odsunąć od siebie złe fluidy oraz wypełnić pustkę, która została utworzona w przeszłości.
  Piękny i świecący ametyst we śnie wieszczy nadejście lepszych czasów. Twoja odwaga i inteligencja doprowadzą Cię w końcu do dużego sukcesu materialnego.
  Zgubiony ametyst we śnie jest symbolem złamanego serca oraz rozczarowania w miłości. Jeśli szukasz drugiej połówki, musisz się uzbroić w cierpliwość zanim doświadczysz życiowej miłości i trwałego związku.
  Jeśli śnisz, że otrzymujesz ametyst w prezencie, jest to znak, że jesteś zadowolony z tego, co dotychczas osiągnąłeś w swoim życiu, wciąż przeżywasz radosne chwile oraz skupiasz się bardziej na swojej rodzinie.
  Sen o pękniętym ametyście stanowi ostrzeżenie, by uważać na postępowanie względem innych ludzi, nigdy nie wiadomo bowiem czyja pomoc będzie Ci potrzebna w nieoczekiwanym czasie.
  Dla młodej kobiety ametyst wróży we śnie kłopoty w miłości bądź trudności z odnalezieniem właściwego partnera życiowego.