Sennik Aloes

  Aloes we śnie uchodzi za eliksir długiego życia oraz podstawowe źródło sił witalnych. Większość z nas zna lecznicze właściwości aloesu, który w marzeniach sennych symbolicznie kojarzy się z wodami i księżycem a także z cierpieniem i wyrzutami sumienia. Aloes pojawiający się we śnie to także znak, że jesteś gotów, by wybaczyć komuś jego winy bądź uleczyć się z emocjonalnej rany sprzed lat.
  Kwitnący aloes we śnie wieszczy długie i spokojne życie. Jeśli do tej pory nic nie układało Ci się tak jak byś sobie tego życzył, od tej pory wiele powinno się zmienić.
  Jeśli śnisz, że używasz kosmetyków na bazie aloesu to znak, że jesteś gotów, aby wybaczyć komuś zdradę.
  Wcieranie aloesu w skórę we śnie jest oznaką, że uda Ci się odzyskać zdrowie i pozytywną energię dzięki życzliwym ludziom, którzy dobrze Ci życzą.
  Sen, w którym spożywasz aloes świadczy o pozytywnym nastawieniu do życia oraz o zachowaniu sił witalnych pomimo niekorzystnej aury, która Cię otacza.
  Wyschnięty aloes we śnie oznacza, że zostaniesz wciągnięty w intrygę, która może doprowadzić Cię do załamania nerwowego.
  W niektórych wierzeniach sądzono, że powieszenie rośliny na drzwiach może przynieść szczęście i ochronić mieszkańców domu przed złymi siłami. Roślina była znana z łagodzenia oparzeń i ran, ponieważ uważano, że ma magiczne moce, które mogą uleczyć każdego, kto użył jej do celów medycznych.