Aligator

Aligator w śnie symbolizuje zdradę, fałsz, ukryte instynkty oraz niezdrowe zachowanie. Często w sennikach aligator przekazuje symboliczne przesłanie. Takie przesłanie ma zazwyczaj ukryte znaczenie, które może odnosić się do twojego życia. Aligatory mogą reprezentować osoby, które czują się niepewnie, pragną uciec, boją się stawić czoła własnym problemom.

Szczegółowa symbolika snu o Aligatorze

Generalnie zwierzęta, takie jak aligatory symbolizują zagrożenie i niezdrowe emocje. Możliwe, że wykażesz się brakiem wrażliwości na cudzą krzywdę. Aby lepiej zrozumieć swój sen należy zagłębić się we własne emocje oraz aktualną sytuację życiową. Staraj się ustalić, co może wysysać z ciebie siły, a następnie postaraj się od tego uwolnić.

Aligatory widziane w naszych snach stanowią ostrzeżenie przed gwałtowną sytuacją, która całkowicie zaburzy porządek twojego życia.

Aligatory są mniej agresywne oraz szybsze od krokodyli. Atakują sprowokowane, gdy się boją, lub bronią swojego gniazda. Pojawienie się aligatora we śnie może wskazywać, że pojawiające się problemy okażą się zdecydowanie mniej dokuczliwe, niż pierwotnie Ci się to wydawało.

Pojawienie się martwego aligatora we śnie najczęściej senniki interpretują, jako trudną sytuację, z którą bez większego problemu sobie poradzimy. Twoja podświadomość próbuje Cię przekonać, że wprowadzony plan jest skuteczny i jesteś na najlepszej drodze do wyjścia na prostą.

Sen o uciekaniu przed aligatorem próbuje Cię zachęcić do duchowego przygotowania. To znak, że musisz pozostać silny i niestrudzony wobec przeciwności, które zgotuje Ci los. W innym znaczeniu sen o uciekaniu przed aligatorem odnosi się do bolesnych wspomnień.

Bycie zaatakowanym przez aligatora wskazuje, że powinieneś lepiej ocenić zachowania pewnej osoby, gdyż wykaże się ona dużą nieczułością w stosunku do Ciebie. Możliwe również, że postara się ona zepsuć twoją dobrą opinię. W takim znaczeniu aligator reprezentuje ukrytych wrogów, którzy za wszelką cenę będą starali się tobie zaszkodzić.

Walczenie z aligatorem we śnie stanowi przypomnienie, by starać się rozwiązywać konflikty zamiast je wzniecać. Sen również przypomina, by trzymać na dystans tych, którzy ci zło wróżą.

Jeżeli aligator znajduje się w twoim domu, to taki sen może sugerować, że ktoś z twojego bliskiego kręgu lub otoczenia postąpi wobec ciebie agresywnie i arogancko. Zastanów się, czy kto może stanowić dla Ciebie zagrożenie. Ta osoba postara się nie tylko zaburzyć twój spokój, ale również utrudni twój rozwój.

Aligator w innych kulturach

Dla Azteków aligatory symbolizowały mądrość oraz moc psychiczną. Uważano, że aligatory przekraczały sfery świata psychicznego i fizycznego.

Zobacz także:

  • Gabinet
  • Idol
  • Ból