Sennik Rama

  Jest symbolem próżności, ograniczeń i wyrzutów sumienia. Zastanów się, być może w ostatnim czasie narzuciłeś komuś szereg niepotrzebnych ograniczeń np. swojemu dziecku bądź pracownikowi. Takie postępowanie może bowiem odbić się na przymuszanych osobach poczuciem ucisku lub przerażenia.
  ujrzeć ramę – wyjście poza pewne granice okaże się dla ciebie nie lada wyzwaniem
  pusta rama – przekonasz się na własnej skórze, że wszystko ma swój początek i koniec
  oprawić obraz w ramę – nie weźmiesz odpowiedzialności za własne czyny, zamiast tego będziesz grać rolę ofiary
  ujrzeć ramę obrazu – skorzystasz z rady przyjaciela i wyjdziesz poza wytyczone granice
  mieć krzywą ramę w tańcu – nie potrafisz właściwie o siebie zadbać, zrzucasz na innych winę za własne błędy; najwyższy czas, aby się usamodzielnić i wziąć odpowiedzialność za podejmowane przez siebie decyzje
  tworzyć w tańcu prostą ramę z partnerem – uda ci się osiągnąć sukces bez zewnętrznych wpływów i nacisków
  rama od roweru – odzyskasz utraconą w życiu równowagę.
  Rama we śnie jest symbolem bezradności oraz barier stawianych na wielu płaszczyznach naszego życia:
  Pewna osoba, która z tobą konkuruje przyczyni się do zahamowania twojego rozwoju lub będzie cię nieustannie gnębić. Jesteś znudzony szarą rzeczywistością, która cię otacza i nie czerpiesz już z niej satysfakcji. Powinieneś na nowo zastanowić się jak ma wyglądać twoje życie i co byś chciał w nim ulepszyć.
  Rama jako symbol zmian:
  Jesteś przerażony nadchodzącymi wydarzeniami w twoim życiu ponieważ zdajesz sobie sprawę z tego, że nic już nie będzie takie samo jak dotychczas. Pamiętaj, że zmiany wcale nie muszą być gorsze, być może nowe realia będą dla ciebie o wiele bardziej korzystne niż ci się wydaje.